Scroll down
Filmy

w Kinie Amondo

Komedia kryminalna

Tajemnica Henriego Picka

Ekranizacja popularnej powieści Davida Foenkinosa to komedia kryminalna pełna zwrotów akcji, niespodzianek i ślepych uliczek. Szczególnie polecana fanom Agathy Christie. 

W rolach głównych gwiazdy francuskiego kina Fabrice Luchini oraz Camille Cottin. 


100 minut 16
Dokument

Cienie imperium – KONWERSACJE

Dokument inspirowany jest książką Tomasza Grzywaczewskiego „Granice marzeń" opowiadającej historie mieszkańców postsowieckich państw nieuznawanych, którzy od blisko trzydziestu lat padają ofiarą wielkiej mocarstwowej polityki. 


76 minut 12
Dramat

Nie ma nas w domu

Najnowszy film dwukrotnego zdobywcy Złotej Palmy, Kena Loacha – reżysera filmów "Ja, Daniel Blake" oraz "Wiatr buszujący w jęczmieniu" to poruszająca i chwytająca za serce opowieść o rodzinie, marzeniach i drodze do szczęścia.


100 minut 12
Dramat psychologiczny

Błąd systemu

PREMIERA TYGODNIA

Szeroko komentowany debiut fabularny Nory Fingscheidt jest chwytającą za serce opowieścią o desperackiej potrzebie uwagi, miłości i czułości. 

Film został doceniony na wielu światowych festiwalach. Zdobył m.in. Srebrnego Niedźwiedzia na festiwalu w Berlinie, jest także niemieckim kandydatem do OSCARA.


119 minut 16
Komediodramat

Tam gdzieś musi być niebo

Najnowszy film palestyńskiego reżysera Elii Suleimana, nazywanego przez wielu spadkobiercą Bustera Keatona czy Jacques’a Tati. Jego najnowsza produkcja jest pełną empatii i humoru autoironiczną opowieścią o palestyńskiej tożsamości oraz próbie ucieczki od niej. 

Film został uhonorowany Nagrodą Specjalną Jury oraz Nagrodą FIPRESCI podczas ostatniego festiwalu w Cannes. Jest także palestyńskim kandydatem do Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny. 


97 minut 12
Komediodramat

Ból i blask

Najbardziej osobisty film Pedro Almodóvara, i jak podkreśla światowa krytyka, najlepszy film w jego karierze. To również ponowne spotkanie hiszpańskiego reżysera ze swoją wieloletnią filmową muzą, Penélope Cruz, oraz z Antonio Banderasem, którego za tę rolę uhonorowano nagrodą dla najlepszego aktora na 72. Festiwalu w Cannes.


113 minut 16
Komedia, thriller

Parasite

Nowy film Bong Joon-ho twórcy takich przebojów jak „Okja” i „Snowpiercer: Arka przyszłości” to wielki hit światowego kina i prawdziwy filmowy rollercoaster. Film zdobył m.in. Złotą Palmę na 72. MFF w Cannes oraz wiele innych nagród na światowych festiwalach. 


132 minuty 16
Dramat

Ask for Jane – Feministyczny Klub Filmowy

POLSKA PREMIERA

Feministyczny Klub Filmowy zaprasza na pokaz filmu „Ask for Jane” w reżyserii Rachel Carey.

Pokaz odbędzie się w poniedziałek, 10 lutego w kinie AMONDO, start o 19:00. Po pokazie jak zwykle zapraszamy na dyskusję.