Scroll down
Filmy

w Kinie Amondo

Komediodramat

Party

Znakomita farsa z życia wyższych sfer w gwiazdorskiej obsadzie (Kristin Scott Thomas, Patricia Clarkson, Timothy Spall, Cillian Murphy).


71 minut 16
Dramat, Komedia

Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie

Przebój polskich kin, który jest nieprzerwalnie grany od ponad czternastu miesięcy. Jedną z głównych ról w filmie gra, uwielbiana zarówno w Polsce jak i we Włoszech, Kasia Smutniak.

Dramat, Komedia

Mężczyzna imieniem Ove

Obsypana nagrodami na światowych festiwalach, w tym uhonorowana statuetką dla najlepszej europejskiej
komedii 2016 roku oraz nominowana do OSCARA 2017 w dwóch kategoriach, to adaptacja bestsellerowej
powieści "Mężczyzna imieniem Ove" Fredrika Backmana.

Thriller psychologiczny

PŁOMIENIE

Wyróżniony m.in. nagrodą FIPRESCI na tegorocznym festiwalu w CANNES i najwyżej w historii oceniony film w canneńskim magazynie Screen Daily (3.8/4), a także koreański kandydat do OSCARÓW 2019 w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny (shortlista).

W roli głównej występuje gwiazda serialu „The Walking Dead” Steven Yeun. 


148 minut 16
Thriller

Granica

Jeden z najbardziej niezwykłych thrillerów ostatnich lat, oparty na opowiadaniu Johna Ajvide Lindqvista, mistrza powieści grozy.

Wyróżniony główną nagrodą sekcji Un Certain Regard podczas 71. MFF w Cannes oraz nominowany do OSCARA w kategorii Najlepsza charakteryzacja. 


101 minut 16

Szczęśliwy Lazzaro

Prezentowany w Konkursie Głównym tegorocznego festiwalu w Cannes i nagrodzony za scenariusz, nowy film najwybitniejszej włoskiej reżyserki młodego pokolenia, Alice Rohrwacher. 

 

Dramat

Dogman

Laureat Nagrody dla Najlepszego Aktora (dla Marcello Fonte) na zeszłorocznym MFF w Cannes i tegorocznym MFF w Palm Springs. Za rolę w Dogmanie Marcello Fonte został także nagrodzony Europejską Nagrodą Filmową.


102 minuty 16
Dramat

Berlin, Barcelona

Przejmująco szczera opowieść o współczesnych 30-latkach i przyjaźni, wystawionej na próbę. 

Wyprodukowany przez legendarną Isabel Coixet („Życie ukryte w słowach”, „Moje życie beze mnie”, „Księgarnia”) i nagrodzony Złotą Biznagą na MFF w Maladze, nowy film jednej z najciekawszych hiszpańskich reżyserek młodego pokolenia, Eleny Trapé.


99 minut 12
Dramat wojenny

Kapitan

Szeroko nagradzany dramat wojenny w reżyserii i według scenariusza Roberta Schwentke, hollywoodzkiego reżysera niemieckiego pochodzenia („RED”, „R.I.P.D. - Agenci z zaświatów”, „Zbuntowana”, „Wierna”, „Plan lotu”), który specjalnie na potrzeby swojego wymarzonego projektu powrócił w rodzime strony.


118 minut 12
Thriller

Monument

Hipnotyczna i przerażająca opowieść o grupie studentów hotelarstwa, którzy późną nocą przybywają do tajemniczego hotelu, by odbyć w nim praktyki. Szybko okazuje się, że miejsce nie należy do zwyczajnych... 

108 minut 16
Dramat

Złodziejaszki

Zdobywca Złotej Palmy, nominowany do Oscara, Złotych Globów i wielu innych nagród. Japoński dramat o pięcioosobowej rodzinie mieszkającej pod jednym dachem... Przybycie bezdomnej dziewczynki zbliża krewnych do siebie...


121 minut 12
Dramat

Imaginacje

Uhonorowany Specjalną Złotą Palmą esej 88-letniego reżysera: błyskotliwe, radykalne formalnie, prowokacyjne intelektualnie spojrzenie na filmowe medium. W reżyserii Jean-Luca Godarda. 

Komedia, Dramat

Kino z kieliszkiem – Ostatnie prosecco Hrabiego Ancillotto

Kino z kieliszkiem!