Scroll down
Filmy

w Kinie Amondo

DRAMAT

Ułaskawienie

Najnowszy film Jana Jakuba Kolskiego to historia o rodzicach żołnierza opowiadana z perspektywy ich siedemnastoletniego wnuka Janka. Fabuła skupia się przede wszystkim na sile i odwadze rodziców, pokazując ich walkę o odzyskanie godności i równowagi po utracie syna.


100 minut 16
Przegląd filmów

Weekend OSCAROWY – niedziela

Już w tę niedzielę wieczorem poznamy laureatów tegorocznych OSCARÓW.

Kino Amondo przygotowało przegląd filmów, które były w ostatnich latach nominowane lub zdobyły Oscara. W niedzielę pokażemy: Timbuktu, Fantastyczną kobietę, Mężczyznę imieniem Ove.

A także szwedzką GRANICĘ, która nominowana jest w tym roku w kategorii Najlepsza charakteryzacja.

Dramat

Touch me not

Nagrodzony Złotym Niedźwiedziem na ubiegłorocznym Berlinale "Touch Me Not" to oda do ludzkiego ciała i związanych z nim pragnień, a przede wszystkim – to wezwanie do akceptacji odmienności. Adina Pintilie testuje w swoim filmie terapeutyczny potencjał dotyku, obnażenia ciała i emocji, a towarzyszy jej w tym trójka bohaterów.


125 minut 16
Komediodramat

Gentleman z rewolwerem

Historia najbardziej czarującego złodzieja w historii (w tej roli Robert Redford), który z więzienia uciekał 30 razy, a rabując banki nigdy nie zapominał o byciu gentlemanem.


93 minuty 12
Komediodramat

Złe wychowanie Cameron Post

Uhonorowana Nagrodą Główną Jury 35. MFF w Sundance ekranizacja bestsellerowej powieści Emily M. Danforth. W roli głównej wystąpiła Chloë Grace Moretz, popularna amerykańska aktorka młodego pokolenia.


90 minut 16

Szczęśliwy Lazzaro

Premiera 8 marca 2019

Prezentowany w Konkursie Głównym tegorocznego festiwalu w Cannes i nagrodzony za scenariusz, nowy film najwybitniejszej włoskiej reżyserki młodego pokolenia, Alice Rohrwacher. 

 

Thriller

Granica

Premiera 22 lutego 2019

Jeden z najbardziej niezwykłych thrillerów ostatnich lat, oparty na opowiadaniu Johna Ajvide Lindqvista, mistrza powieści grozy.

Wyróżniony główną nagrodą sekcji Un Certain Regard podczas 71. MFF w Cannes oraz nominowany do OSCARA w kategorii Najlepsza charakteryzacja. 


101 minut 16
Thriller psychologiczny

PŁOMIENIE

Wyróżniony m.in. nagrodą FIPRESCI na tegorocznym festiwalu w CANNES i najwyżej w historii oceniony film w canneńskim magazynie Screen Daily (3.8/4), a także koreański kandydat do OSCARÓW 2019 w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny (shortlista).

W roli głównej występuje gwiazda serialu „The Walking Dead” Steven Yeun. 


148 minut 16
komediodramat

Walc w alejkach

Uhonorowany Nagrodą Jury Ekumenicznego oraz Nagrodą Gildii Filmowej na 68. MFF w Berlinie, nowy film Thomasa Stubera, reżysera „Herberta” i serialu „Miejsce zbrodni”.

W rolach głównych Franz Rogowski, znany z ostatniego filmu Michaela Hanekego "Happy End", oraz Sandra Hüller, gwiazda nominowanego do Oscara „Toniego Erdmanna”.


125 minut 16
Dramat, biografia

Młodość Astrid

Prezentowany na Gali Specjalnej ostatniego Berlinale film, to porywająca biografia ikony literatury młodzieżowej Astrid Lindgren. Dramat został doceniony już przez polską publiczność, która na tegorocznym Transatlantyku, przyznała filmowi główną nagrodę. 


123 minuty 16
Dramat, Komedia

Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie

Przebój polskich kin, który jest nieprzerwalnie grany od ponad czternastu miesięcy. Jedną z głównych ról w filmie gra, uwielbiana zarówno w Polsce jak i we Włoszech, Kasia Smutniak.

Komediodramat

Party

Znakomita farsa z życia wyższych sfer w gwiazdorskiej obsadzie (Kristin Scott Thomas, Patricia Clarkson, Timothy Spall, Cillian Murphy).


71 minut 16