Scroll down
Filmy

w Kinie Amondo

Festiwal

2. edycja Warsaw Surf Film Festival – SOBOTA

Druga edycja Warsaw Surf Film Festivalu, czyli przeglądu surferskich filmów z całego świata. Czekają na Was wielokrotnie nagradzane surferskie dokumenty, filmy fabularne i krótkie metraże. W listopadzie do Warszawy nadciągną fale🌊, będziesz i Ty!


Start o 12:00 12
Festiwal

2. edycja Warsaw Surf Film Festival – NIEDZIELA

Druga edycja Warsaw Surf Film Festivalu, czyli przeglądu surferskich filmów z całego świata. Czekają na Was wielokrotnie nagradzane surferskie dokumenty, filmy fabularne i krótkie metraże. W listopadzie do Warszawy nadciągną fale🌊, będziesz i Ty!


start 12:00 12

Szczęśliwy Lazzaro

Prezentowany w Konkursie Głównym na festiwalu w Cannes 2018 i nagrodzony za scenariusz, nowy film najwybitniejszej włoskiej reżyserki młodego pokolenia, Alice Rohrwacher. 

 

Komedia, Przygodowy

Kobieta idzie na wojnę

Zwycięzca LUX Prize dla Najlepszego Europejskiego Filmu i zdobywca 10 islandzkich Oscarów; przebojowa opowieść o kobiecie, która wywraca system do góry nogami!


101 minut 12
Dramat

Mowa ptaków

Ekranizacja ostatniego scenariusza zmarłego w 2016 roku Andrzeja Żuławskiego. W filmie gra plejada gwiazd: Sebastian Fabijański, Andrzej Chyra, Borys Szyc, Marta Żmuda-Trzebiatowska i wcielającego się w filmowe alter ego Andrzeja Żuławskiego Daniela Olbrychskiego.

 


138 minut 18
Dramat

Synonimy

Laureat Złotego Niedźwiedzia oraz Nagrody FIPRESCI na festiwalu w Berlinie. Film oparty jest na osobistych doświadczeniach cenionego izraelskiego reżysera Nadava Lapida.


123 minuty 18
Komediodramat

Bóg istnieje, a jej imię to Petrunia

Małe miasteczko w Macedonii. Uświęcona tradycją ceremonia łapania krzyża, w której udział biorą tylko mężczyźni. A jeżeli krzyż schwyci kobieta? Film czołowej macedońskiej reżyserki Teony Strugar Mitevskiej inspirowany jest wydarzeniami z 2014 roku, które wywołały falę dyskusji o roli kobiet we współczesnym świecie i kościele. 


100 minut 16
Dramat

Wysoka dziewczyna

Nagrodzony w Cannes rosyjski dramat fantastycznie rekonstruuje brutalne realia i pełną napięcia atmosferę czasów tuż powojennych, gdzie euforia miesza się z żałobą, ludzie składają na nowo potrzaskane życiorysy; a na ruinach - wbrew wszystkiemu - powoli kiełkuje nadzieja.


130 minut 16
Melodramat

Niewidoczne życie sióstr Gusmao

PREMIERA TYGODNIA

Zwycięzca prestiżowej sekcji Un Certain Regard na tegorocznym festiwalu w Cannes oraz brazylijski kandydat do OSCARA to nowa produkcja wielokrotnie nagradzanego reżysera Karima Aïnouza. 

Na podstawie bestsellerowej powieści „Niewidzialne życie” Marthy Batalhy.


139 minut 16
Dramat

Aspromonte

PRZEDPREMIERA

Poruszająca, pełna nostalgii opowieść o włoskim południu, małej wiosce i ogromnych emocjach.

W rolach głównych wystąpili: laureat nagrody dla najlepszego aktora w Cannes – Marcello Fonte ("Dogman") oraz Valeria Bruni Tedeschi, znana polskiej publiczności m.in. z filmu "Zwariować ze szczęścia". 


87 minut 12