Scroll down

Category: Teraz w kinie

Dramat

Queerowy Klub Filmowy: Oh Boy!

W ramach Queerowego Klubu Filmowego w Kinie Amondo będzie można zobaczyć Oh Boy!.

Jan Ole Gerster w swoim fabularnym debiucie przedstawia autoironiczny portret Nika – młodego człowieka przed trzydziestką, który właśnie porzuca studia. Niko odsuwa swoją przyszłość na dalszy plan i oddaje się wędrówkom po ulicach Berlina, podczas których podziwia napotkanych przechodniów. Oh Boy! to komediodramat o trudach codziennego życia i poszukiwaniu własnego miejsca w świecie.


85 minut 15
Dramat, Dokument

Cztery córki

Jedna z największych niespodzianek konkursu głównego w Cannes w 2023, będąca połączeniem fabuły, dokumentu, policyjnej rekonstrukcji i psychodramy. Ta zaskakująca forma pozwala jednej z najbardziej uznanych reżyserek tunezyjskiego kina Kaouther Ben Hani (jej Człowiek, który sprzedał swoją skórę był nominowany do Oscara) zanurkować głęboko w zbanalizowanej przez media historii. Bohaterką jest Olfa Hamrouni (we własnej osobie, ale czasem zastępowana na ekranie przez aktorkę Hind Sabri), pochodząca z nizin matka czterech córek. Dwie najmłodsze występują w filmie; zniknięcie dwóch najstarszych (wcielają się w nie aktorki) jest tematem pasjonującego śledztwa. Ben Hania tropi siłę problematycznego międzypokoleniowego kobiecego przekazu, wydobywa na światło dzienne powszechnie akceptowaną domową i systemową przemoc, punktuje sposób, w jaki pozornie odległe przemiany polityczne kształtują los jednostek. Poruszające, niekiedy konfrontacyjne, z pewnością prowokacyjne i szalenie odważne Cztery córki są również wyznaniem wiary w siłę, wytrwałość i solidarność kobiet.


107 minut 15
Dramat

Francuskie niedziele: India Song

Francuskie niedziele to cykl organizowany we współpracy z Instytutem Francuskim w Warszawie. W jego ramach co tydzień w niedzielę o godz. 20:00 w Amondo prezentowane są arcydzieła francuskiej kinematografii. Tym razem pokazany zostanie India Song w reżyserii Marguerite Duras. Film opowiada o mieszkającej w Kalkucie byłej żonie francuskiego dyplomaty, która zaznaje rozkoszy cielesnych, by przełamać wszechogarniającą nudę.

Pokaz organizowany we współpracy z Instytutem Francuskim w Warszawie.


140 minut 13
Degustacja, Krótkie metraże

Sardinian Flow: Dzień drugi

Drugi dzień pokazów sardyńskiego kina w Amondo.

- Mammarranca, 15' reż. Francesco Piras
- Senza te, 18′ reż. Sergio Falchi
- La venere di Milis, 15′ reż. Giorgia Puliga
- Fradi Miu, 20′ reż. Simone Contu

Po seansie odbędzie się degustacja sardyńskich przysmaków oraz wina.

Seanse wyłącznie z angielskimi napisami.

Karnet na oba dni w cenie 120 zł: https://goout.net/pl/bilety/sardinian-flow-sardynska-degustacja-i-shorty/gysw/


70 minut 13