Bo się boi to szalona, szokująca i nieodparcie śmieszna czarna komedia o tym, jak pokonać lęk, wziąć życie w swoje ręce i stać się bohaterem własnej historii. W pełni autorska wizja jednego z najbardziej interesujących współczesnych reżyserów, Ariego Astera, z Joaquinem Phoenixem (Joker, Ona) w swojej najbardziej zaskakującej roli. Studio A24, które stoi za sukcesami takich produkcji, jak Wszystko wszędzie naraz, C’mon C’mon czy serialu Euforia, obdarzyło Astera nie tylko pełnym zaufaniem, ale i najwyższym w historii firmy budżetem. Twórca kultowych Dziedzictwo. Hereditary i Midsommar. W biały dzień zrealizował dzięki temu najbardziej osobisty film, który pozwolił mu w pełni podzielić się z widzami swoimi lękami, wizją świata, a przede wszystkim – swoim unikalnym poczuciem humoru.
Drugi pokaz w ramach jesiennego pokazu najlepszych polskich filmów gatunkowych prowadzony przez Anię z profilu Weird Witch Movies.
Pokaz polskiego folk horroru z lat 70. w ramach jesiennego showcase'u najlepszych polskich filmów gatunkowych w Kinie Amondo, prowadzony przez Anię z Weird Witch Movies. W opartym na gotyckiej powieści Prospera Mérimée z 1869 roku filmie Janusza Majewskiego pastor badający folklor w odległych zakątkach XIX-wiecznej Litwy zostaje zaproszony do młodego hrabiego. Jego matka jest odosobniona i obłąkana. Wygląda na to, że jako młoda kobieta została zaatakowana przez niedźwiedzia, a miejscowi chłopi szepczą, że młody mężczyzna może być synem zwierzęcia. Wkrótce potem żona szlachcica zostaje znaleziona z ugryzieniem, a mężczyzna znika w lesie.
Pan Kopfrkingl jest czułym mężem i kochającym ojcem. W wolnych chwilach studiuje książki o Tybecie i słucha muzyki klasycznej. W pracy jest zawsze punktualny i skrupulatny, wręcz pedantyczny, a pracuje w Świątyni Śmierci, jak nazywa praskie krematorium. Jest przekonany, że kremacja jest najlepszy sposobem uwolnienia duszy, czysty i niezawodny proces trwa raptem 75 minut. Jest powszechnie lubiany, jakkolwiek niektórzy mają go za dziwaka. Ale nadchodzi koniec lat 30. XX wieku i nikt nie zauważa, że Kopfrkingl popada w obsesję. Do Pragi wkraczają Niemcy, ale w życiu pana Kopfrkingla nie zachodzą żadne zmiany. Pewnego dnia odwiedza go przyjaciel z lat I wojny, Willi Reinke. Proponuje dołączenie do ceniącej czystość rasy panów pod wodzą Adolfa Hitlera. Ma to jednak swoją cenę – żona jest Żydówką, podobnie jak dzieci. Czy zamiłowanie do czystości okaże się ważniejsze od miłości?