Scroll down
Melodramat

Asako. Dzień i noc

Niezwykle klimatyczna adaptacja bestsellerowej powieści uznanej japońskiej autorki Tomoki Shibasaki. 

Film prezentowany był m.in. w Konkursie Głównym 71. MFF w Cannes, nowy film cenionego japońskiego reżysera Ryûsuke Hamaguchiego.

OPIS

Asako. Dzień i noc

FABUŁA

Niezwykle klimatyczna adaptacja bestsellerowej powieści uznanej japońskiej autorki Tomoki Shibasaki.

Prezentowany w Konkursie Głównym 71. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes, nowy film cenionego japońskiego reżysera Ryûsuke Hamaguchiego.

Asako mieszka w Osace. Zakochuje się w Baku, wolnym duchu. Pewnego dnia chłopak znika bez śladu. Dwa lata później znów spotykamy Asako. Obecnie mieszka w Tokio i spotyka się z Ryohei. Chłopak wygląda dokładnie jak Baku, ale ma zupełnie inną osobowość...

„Asako. Dzień i noc” to rewelacja festiwalu w Cannes, ambitny romans porównywany z dziełami Erika Rohmera i „Zawrotem głowy” Alfreda Hitchcocka.

 

 

  • REŻYSERIA Ryûsuke Hamaguchi
  • PRODUKCJA Japonia, Francja, 2018
  • CZAS TRWANIA 119 min

REPERTUAR

NAGRODY I FESTIWALE

ZWIASTUN

W KINACH OD 24 MAJA

Dramat

Tranzyt

We Francji trwa inwazja nazistowska, a wojska są tuż przed Paryżem. W ostatniej chwili Georg ucieka z miasta i kieruje się do Marsylii. Dla bezpieczeństwa mężczyzna przejmuje tożsamość zmarłego pisarza, którego dokumenty posiada, w tym wizę umożliwiającą wyjazd do Meksyku. W oczekiwaniu na statek wywożący uchodźców z Francji Georg poznaje Marie, poszukującą swojego zaginionego męża - człowieka, pod którego podszywa się jej nowy znajomy.

Więcej informacji

Dramat

Petra

21 czerwca 2019

Pokazywany na MFF w Cannes w prestiżowej sekcji Directors’ Fortnight, nowy film Jaime Rosalesa, wytrawnego reżysera takich dzieł, jak „Godziny dnia”, „Piękna młodość” czy „Samotność”, to intrygująca historia kobiety na tropie rodzinnej tajemnicy. 

Więcej informacji

Dramat

Berlin, Barcelona – TANDEM JĘZYKOWY

5 kwietnia 2019

06.12 zapraszamy Was, razem z Projekt Walizka, na kolejne spotkanie w ramach naszego projektu „Tandem Językowy”. Tym razem spotkamy się z filmem „Berlin, Barcelona” oraz z językiem hiszpańskim. Film jest przejmująco szczerą opowieścią o współczesnych 30-latkach i przyjaźni, wystawionej na próbę.

Po filmie porozmawiamy po hiszpańsku o wszystkim na co przyjdzie nam ochota.

Więcej informacji