Scroll down
Dramat

Petra

Pokazywany na MFF w Cannes w prestiżowej sekcji Directors’ Fortnight, nowy film Jaime Rosalesa, wytrawnego reżysera takich dzieł, jak „Godziny dnia”, „Piękna młodość” czy „Samotność”, to intrygująca historia kobiety na tropie rodzinnej tajemnicy. 

OPIS

Petra

FABUŁA

Pokazywany na MFF w Cannes w prestiżowej sekcji Directors’ Fortnight, nowy film Jaime Rosalesa, wytrawnego reżysera takich dzieł, jak „Godziny dnia”, „Piękna młodość” czy „Samotność”.

Tytułowa bohaterka (szeroko nagradzana Bárbara Lennie) po śmierci matki wyrusza w podróż, aby odkryć tożsamość swojego ojca, która była przed nią ukrywana przez całe życie. Trop prowadzi Petrę do wiejskiej pracowni sławnego i bezwzględnego rzeźbiarza. W tym miejscu losy bohaterki krzyżują się nie tylko z egocentrycznym artystą, ale także z jego nerwową żoną i zahukanym synem.

Tak rozpoczyna się wyjątkowa intryga, pełna rodzinnych sekretów, ale i okrutnej przemocy. Czy na końcu tej drogi bohaterowie będą mogli jeszcze liczyć na odkupienie?

  • REŻYSERIA Jaime Rosales
  • PRODUKCJA Hiszpania, Francja, Dania, 2018
  • CZAS TRWANIA 107 min

REPERTUAR

NAGRODY I FESTIWALE

ZWIASTUN

W KINACH OD 21 CZERWCA

Dramat

Tranzyt

We Francji trwa inwazja nazistowska, a wojska są tuż przed Paryżem. W ostatniej chwili Georg ucieka z miasta i kieruje się do Marsylii. Dla bezpieczeństwa mężczyzna przejmuje tożsamość zmarłego pisarza, którego dokumenty posiada, w tym wizę umożliwiającą wyjazd do Meksyku. W oczekiwaniu na statek wywożący uchodźców z Francji Georg poznaje Marie, poszukującą swojego zaginionego męża - człowieka, pod którego podszywa się jej nowy znajomy.

Więcej informacji

Melodramat

Asako. Dzień i noc

24 maja 2019

Niezwykle klimatyczna adaptacja bestsellerowej powieści uznanej japońskiej autorki Tomoki Shibasaki. 

Film prezentowany był m.in. w Konkursie Głównym 71. MFF w Cannes, nowy film cenionego japońskiego reżysera Ryûsuke Hamaguchiego.

Więcej informacji

Dramat

Pewnego dnia

26 kwietnia 2019

Pokazywany w sekcji Quinzaine des réalisateurs zeszłorocznego MFF w Cannes oraz wyróżniony tam przez krytyków nagrodą FIPRESCI. Film był również pokazywany i nagradzany na kilkunastu innych festiwalach na całym świecie.

Czy jeden dzień z życia 40-latki jest w stanie pokazać wszystkie jej problemy i rozterki?

Więcej informacji