Scroll down
Dramat

Berlin, Barcelona – TANDEM JĘZYKOWY

06.12 zapraszamy Was, razem z Projekt Walizka, na kolejne spotkanie w ramach naszego projektu „Tandem Językowy”. Tym razem spotkamy się z filmem „Berlin, Barcelona” oraz z językiem hiszpańskim. Film jest przejmująco szczerą opowieścią o współczesnych 30-latkach i przyjaźni, wystawionej na próbę.

Po filmie porozmawiamy po hiszpańsku o wszystkim na co przyjdzie nam ochota.

OPIS

Berlin, Barcelona – TANDEM JĘZYKOWY

FABUŁA

Dramat obyczajowy koncentrujący się wokół paczki bliskich przyjaciół. Comas, Olivia, Eloy oraz Guille znają się od liceum, zawsze trzymali się razem. Jednak kiedy jedno z nich przeprowadza się z Barcelony do Berlina, nie mają już okazji do tak częstych spotkań.

Z okazji 35. urodzin Comasa, przyjaciele udają się do Berlina, aby złożyć mu niespodziewaną wizytę. Powitanie ze strony dawno niewidzianego przyjaciela nie jest jednak takie, jakiego się wszyscy spodziewali. W trakcie weekendu, nierozerwalna zdawałoby się więź łącząca przyjaciół, zostaje wystawiona na ciężką próbę. A oni odkrywają, że czas i odległość mogą wszystko zmienić...

W filmie występują najpopularniejsze w Hiszpanii gwiazdy ekranu: Alexandra Jiménez („La zona”, „Jak być normalną”), Miki Esparbé („Jednooki król”, „Jak być normalną”) czy Bruno Sevilla („Trudno powiedzieć: żegnaj”, „Prawdziwa historia rodu Borgiów”).

  • REŻYSERIA Elena Trapé
  • PRODUKCJA Hiszpania, 2018
  • Czas trwania 99 min

REPERTUAR

NAGRODY I FESTIWALE

ZWIASTUN