Scroll down

DZIEŃ MATKI W KINIE AMONDO! Wszystkie MAMY wchodzą za 5 PLN

Nowości

DZIEŃ MATKI W KINIE AMONDO! Wszystkie MAMY wchodzą za 5 PLN

 

W niedzielę, 26 maja, z okazji Dnia Matki, w AMONDO zobaczyć będzie można aż 5 przedpremier. Tego dnia w repertuarze kina znajdą się m.in. dwie produkcje francuskie: najnowszy film z Catherine Deneuve oraz jej córką Chiarą Mastroianni – „PAMIĄTKI CLAIRE DARLING” oraz komedia kryminalna „TAJEMNICA HENRIEGO PICKA”. Przedpremierowo zostanie także pokazany jeden z ostatnich filmów z Bruno Ganzem oraz hiszpańskie slow cinema z wybitną rolą Bárbary Lennie. A także kilka innych ciekawych pozycji. 

Bilety na pokazy 26 maja, kosztować będą 15 PLN/ zwykły oraz 5 PLN dla Mam (Rodziców). 

Pełny repertuar 26 maja:

W dużej sali:
Pamiątki Claire Darling (PRZEDPREMIERA) – godz.: 14:10
Tajemnica Henriego Picka (PRZEDPREMIERA) – godz.: 16:00
Trafikant (PRZEDPREMIERA) – godz.: 17:50

W małej sali:
Petra (PRZEDPREMIERA) – godz.: 14:00
Igielnik – godz.: 16:00
Milcząca rewolucja (PRZEDPREMIERA) – godz.: 17:35
Szczęśliwy Lazzaro – godz.: 19:40

Bilety na każdy seans możecie kupić:

Już o 14:00 kino zaprasza na pokaz „PETRY”, nowego filmu Jaime Rosalesa, hiszpańskiego mistrza slow cinema. Główną rolę w filmie gra Bárbara Lennie, znana polskim widzom z takich tytułów jak „Skóra, w której żyję”, czy ostatniego filmu Asghara Farhadiego „Wszyscy wiedzą”. „Petra” to grecka tragedia rozgrywająca się we współczesnych czasach. Film trafi do kin pod koniec czerwca.
O 14:10 rozpocznie się pokaz przedpremierowy nowego filmu Julie Bertuccelli („Kiedy Otar odszedł”, „Drzewo”, „Szkoła Babel”) – „PAMIĄTKI CLAIRE DARLING”. W filmie już po raz dwunasty (!) spotykają się dwie ikony francuskiego kina: Catherine Deneuve i jej córka Chiara Mastroianni. Historia zaczerpnięta z kart bestsellerowej powieści Lyndy Rutledge rozpoczyna się pierwszego dnia lata i zarazem ostatniego dnia życia Claire Darling. A przynajmniej tak się ekscentrycznej matronie wydaje…

O 16:10 pokaz filmu dla fanów francuskich komedii oraz kryminałów w stylu Agathy Christie – „TAJEMNICA HENRIEGO PICKA„. Intryga filmu skupiona jest wokół maszynopisu, który przypadkiem zostaje odnaleziony w bibliotece na prowincji. Jako jego autor podpisany jest, nieżyjący już, Henri Pick, prosty człowiek kojarzony raczej z prowadzeniem pizzerii w małym miasteczku na wybrzeżu Bretanii, niż z literacką twórczością. Wydana książka okazuje się prawdziwym bestsellerem, co wzbudza podejrzenia u szanowanego krytyka Jeana-Michaela Rouche’a…
Film wejdzie do kin jesienią 2019 roku.

„TRAFIKANT” jest kolejną przedpremierą, którą w Dzień Matki będzie można zobaczyć w AMONDO. Film Nikolausa Leytnera to jedna z ostatnich ról wybitnego aktora Bruno Ganza. Oparta na bestsellerowej powieści Roberta Seethalera, wzruszająca historia niezwykłej przyjaźni młodego chłopaka z twórcą psychoanalizy Zygmuntem Freudem na tle okupowanego przez nazistów Wiednia.
Seans 26 maja, 17:50. Film w kinach latem tego roku.

Widzowie będą mogli także zobaczyć brytyjski dramat „IGIELNIK„, który w kinach gościł jesienią ubiegłego roku. Lyn i Iona, zżyte ze sobą matka i córka, cieszą się na życie w nowym mieście. Na początku jest im trudno, ale w końcu udaje im się znaleźć nowe przyjaciółki. Lyn i Iona udają, że są szczęśliwe, ale dużo w tym pozorów… Obie, nie radząc sobie z realiami nowego życia, uciekają w świat fantazji i kłamstw.
Seans, godz.: 16:00

W repertuarze tego dnia znajdzie się także obsypany nagrodami „SZCZĘŚLIWY LAZZARO„, który  m.in. w ubiegłym roku w Cannes zdobył nagrodę za najlepszy scenariusz.
Seans, godz.: 19:40

DO ZOBACZENIA W KINIE 🙂