Scroll down

Wysoka dziewczyna – FILMOWE SPOTKANIA WOKÓŁ MEDYCYNY, 11 grudnia

Nowości

Wysoka dziewczyna – FILMOWE SPOTKANIA WOKÓŁ MEDYCYNY, 11 grudnia

Już w środę, 11 grudnia o godzinie 20:00 odbędzie się kolejny seans w ramach cyklu FILMOWE SPOTKANIA WOKÓŁ MEDYCYNY. Podczas grudniowego spotkania pokazany zostanie nagrodzony w Cannes rosyjski dramat „WYSOKA DZIEWCZYNA”.

Cykl przygotowywany jest we współpracy z Zakładem Etyki Lekarskiej i Medycyny Paliatywnej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Bilet na seans kosztuje 12 PLN.

Nagrodzona w Cannes „Wysoka dziewczyna” fantastycznie rekonstruuje realia i pełną napięcia atmosferę czasów tuż po II wojnie światowej, gdzie euforia miesza się z żałobą, a na wciąż świeżych ruinach powoli kiełkuje nadzieja.

W najnowszym filmie Kantemira Bałagowa, autora znakomitej „Bliskości”, poznajemy historię dwóch przyjaciółek, Maszy i Ilji, które próbują odnaleźć swoje miejsce w powojennym Leningradzie. Przygotowując scenariusz, Bałagow inspirował się słynnym reportażem noblistki Swietłany Aleksijewicz – „Wojna nie ma w sobie nic z kobiety”. Reżyser nie skupia się na heroicznych czynach, lecz na nowo definiuje bohaterstwo: jako codzienne drobne zwycięstwa życia nad śmiercią, nadziei nad żałobą, młodości nad dramatycznymi doświadczeniami.