Scroll down

Włoski tandem językowy i pokaz filmu Aspromonte

Nowości

Włoski tandem językowy i pokaz filmu Aspromonte

Serdecznie zapraszamy na nowy cykl filmowo – językowy pt. „Tandem”.

W każdy pierwszy piątek miesiąca (tym razem ze względu na święto, w drugi piątek) spotykamy się żeby wspólnie obejrzeć film w oryginalnej wersji językowej a następnie dyskutujemy w nieformalnej atmosferze w danym języku.

8.11 (piątek) o godzinie 19.00 zapraszamy na spotkanie z językiem włoskim oraz film przedpremierowy „Aspromonte”.

Zapraszamy osoby ze znajomością języka na każdym poziomie, filmy będą pokazywane z polskimi napisami, a rozmowa dostosowana do poziomu grupy.

Dzięki współpracy z Projekt Walizka, na spotkaniu będzie osoba z Włoch, moderująca rozmowę.

OPIS FILMU:
Akcja filmu, opartego na powieści Pietra Criaco, rozgrywa się w latach 50. Położone w malowniczym kalabryjskim Aspromonte niewielkie miasteczko Africo to miejsce, gdzie czas  się zatrzymał. Pozbawione elektryczności i drogi, która łączyłaby je z większymi ośrodkami, skazane jest na izolację. Porządek życia wyznacza tu natura oraz jasne zasady, którymi kieruje się na co dzień lokalna społeczność.

Ma to jednak i złe strony, gdyż w Africo wszystko pozostaje w stanie zawieszenia, co wzmaga jedynie frustrację mieszkańców. Czarę goryczy przelewa tragiczna śmierć kobiety w trakcie porodu, gdyż z powodu braku drogi lekarz nie zdążył na czas. Poirytowani mieszkańcy postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce i wybudować ją własnymi siłami. Szansą na socjalizację zapomnianego Africo będzie też przybycie nowej, postępowej nauczycielki. Jej nowoczesny sposób bycia i nieprzeciętna uroda powodują spore zamieszanie i wzburzenie.

W rolach głównych występują Valeria Bruni Tedeschi („Zwariować ze szczęścia”) oraz Marcello Fonte („Dogman”).

Do zobaczenia w AMONDO.