Scroll down

Spotkanie z JANUSZEM MAJEWSKIM

Nowości

Spotkanie z JANUSZEM MAJEWSKIM

Już w ten piątek, 17 maja, zapraszamy na kolejną odsłonę naszego cyklu poświęconego polskim horrorom. W najbliższy piątek będziemy gościć wybitnego polskiego twórcę Janusza Majewskiego.

Janusz Majewski uznawany jest za najlepszego polskiego reżysera kina gatunkowego. W swojej blisko pięćdziesięcioletniej karierze sięgał po schematy kina grozy, gangsterskiego, wojennego czy kostiumowego.

Przed spotkaniem widzowie będą mogli zobaczyć film „Lokis. Rękopis Profesora Wittembacha”, który jest pierwszym powojennym kinowym horrorem polskim. Film prekursorski, który ścieżkę wyznaczył takim produkcjom jak „Diabeł” Andrzeja Żuławskiego czy „Wilczyca” Marka Piestraka.

Lokis to opowieść o niesamowitych wydarzeniach w pałacu tajemniczego hrabiego, utrzymana w konwencji filmu grozy. Pastor Wittembach – lingwista i etnograf – wyrusza na Litwę i Żmudź w poszukiwaniu śladów starego piśmiennictwa sakralnego. Trafia do pałacu hrabiego Michała Szemiota, w którym poznaje mroczne tajemnice rodziny.

Pokaz rozpoczyna się o 20:00, 17 maja w kinie AMONDO. A po filmie zapraszamy na spotkanie z reżyserem, Januszem Majewskim.