Scroll down

NIEMIECKI TANDEM JĘZYKOWY z filmem „Błąd systemu”

Wkrótce w kinie

NIEMIECKI TANDEM JĘZYKOWY z filmem „Błąd systemu”

W piątek 24 stycznia o godzinie 19:00 zapraszamy Was, razem z Projekt Walizka, na kolejne spotkanie w ramach naszego projektu „Tandem Językowy”. Tym razem spotkamy się z filmem „Błąd systemu” oraz z językiem niemieckim. Film został doceniony na wielu światowych festiwalach. brand fortune health care Zdobył m.in. Srebrnego Niedźwiedzia na festiwalu w Berlinie, był także niemieckim kandydatem do OSCARA. Film właśnie 24 stycznia wchodzi na ekrany polskich kin.

Po filmie porozmawiamy po niemiecku, przy herbacie oraz o wszystkim na co przyjdzie nam ochota.

Zapraszamy osoby ze znajomością języka na każdym poziomie, film będzie pokazywany z polskimi napisami, a rozmowa dostosowana do poziomu grupy.

W ramach projektu chcemy zachęcić Was do ROZMAWIANIA, nie tylko o filmach. Namawiamy do mówienia w języku, którego się uczycie. Chcemy zachęcać do spotkań z ludźmi mieszkającymi blisko nas, niezależnie od ich narodowości i języka, w którym mówią. Poziom order testosterone cypionate rozmowy, jak zawsze, dopasujemy do poziomu grupy.

 

OPIS FILMU

Szeroko komentowany debiut fabularny Nory Fingscheidt jest chwytającą za serce opowieścią o desperackiej potrzebie uwagi, miłości i czułości dziewięcioletniej dziewczynki.

Film został doceniony na wielu światowych festiwalach. Zdobył m.in. Srebrnego Niedźwiedzia na festiwalu w Berlinie, a także wiele innych prestiżowych nagród. Był również niemieckim kandydatem do OSCARA.

Główna bohaterka filmu ma zaledwie dziewięć lat, a doświadczeniem mogłaby obdzielić kilkoro swoich rówieśników. Do jakiejkolwiek placówki by nie trafiła, prędzej czy później zostaje z niej wydalona. Takie przypadki, jak niewinnie na pierwszy rzut oka wyglądająca Benni, w slangu pracowników socjalnych nazywane są „łamaczami systemu”.

Za agresją, krzykiem, gwałtownością, które charakteryzują zachowanie dziewczynki kryje się jeden cel. Jest nim desperacka chęć powrotu do domu i życie u boku ukochanej matki. Kobieta ma jednak spore wątpliwości, obawiając się, że krnąbrna córka nie pozwoli jej ułożyć sobie na nowo życia. Kiedy kolejne sposoby nie pomagają poskromić wybuchowego charakteru Benni, niespodziewanie pojawia się światełko w tunelu w osobie nowego opiekuna Michy. Czy uda mu się odnieść sukces tam, gdzie wszyscy inni postawili na dziewczynce krzyżyk?

ZOBACZ ZWIASTUN

KUP BILET