Scroll down
Komediodramat

Złe wychowanie Cameron Post – KINO W DOMU

Uhonorowana Nagrodą Główną Jury 35. MFF w Sundance ekranizacja bestsellerowej powieści Emily M. Danforth. W roli głównej wystąpiła Chloë Grace Moretz, popularna amerykańska aktorka młodego pokolenia. 

 

KINO W DOMU

Złe wychowanie Cameron Post – KINO W DOMU

FABUŁA

Uhonorowana Nagrodą Główną Jury 35. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Sundance ekranizacja bestsellerowej powieści Emily M. Danforth. W roli głównej wystąpiła Chloë Grace Moretz, popularna amerykańska aktorka młodego pokolenia. 

Adaptacja jednej z najgłośniejszych powieści młodzieżowych ostatnich lat. Opowieść toczy się w latach 90. w Montanie i koncentruje się wokół losów tytułowej bohaterki, Cameron Post, nastolatki, która odkrywa własny homoseksualizm.

Kiedy krewni oraz jej chłopak nakrywają ją w niedwuznacznej sytuacji z przyjaciółką, zostaje wysłana na specjalny obóz, gdzie ma przejść tzw. „terapię konwersyjną” i nauczyć się „właściwych ról płciowych”. W obozie Cameron poznaje nowych przyjaciół, młodą lesbijkę przedstawiającą się jako Jane Fonda oraz geja znanego jako Czerwony Orzeł. Razem udowadniają światu, że młodość i radość życia nie dają się łatwo ujarzmić.

Reżyserka stara się pokazać, że nawet film o sprawach bolesnych i kontrowersyjnych może poprawić humor i dodać otuchy. Niepisanym mottem filmu jest hasło „Co, jeśli nie możesz stać się jeszcze lepszym?”

  • REŻYSERIA Desiree Akhavan
  • SCENARIUSZ Desiree Akhavan, Cecilia Frugiuele
  • OBSADA Chloë Grace Moretz, Sasha Lane
  • PRODUKCJA USA, 2018
  • CZAS TRWANIA 90 minut

REPERTUAR

ZASADY OGLĄDANIA FILMU ONLINE

ZWIASTUN

GALERIA ZDJĘĆ