Scroll down
Komediodramat

W co grają ludzie / KOBIECY PUNKT WIDZENIA (spotkanie)

POKAZ PRZEDPREMIEROWY

Weekend z niezwykłymi kobietami dla fantastycznych kobiet. Będziemy oglądać filmy o kobiecych sprawach w roli głównej, spotykać się z interesującymi kobietami, wymieniać poglądami na kobiece tematy. A to wszystko przy kieliszku dobrego wina. 

Utalentowana fińska reżyserka Jenni Toivoniemi stworzyła pełną humoru, słodko-gorzką społeczną satyrę na pokolenie współczesnych trzydziestolatków. Film porównywany jest przez krytyków do przebojów kinowych „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” oraz „Niewinne kłamstewka”. 

WEEKEND SPECJALNY - KOBIECY PUNKT WIDZENIA

W co grają ludzie / KOBIECY PUNKT WIDZENIA (spotkanie)

FABUŁA

Pełna humoru, słodko-gorzka społeczna satyra na pokolenie współczesnych trzydziestolatków. Film porównywany jest przez krytyków do przebojów kinowych „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” oraz „Niewinne kłamstewka”.

Grupa dobrych przyjaciół postanawia zorganizować przyjęcie niespodziankę z okazji zbliżających się urodzin Mitzi. Pełen nostalgii weekend spędzony w idyllicznie położonym domu ma przypomnieć bohaterom czasy, kiedy byli nastolatkami. Czy coś może pójść nie tak?

Z pewnością, zwłaszcza, że jubilatka nie wydaje się zachwycona pomysłem grupy. Skołowana kobieta liczyła raczej na spokojny weekend, a na to najwyraźniej się nie zanosi. Napięcie wzrasta z chwilą, gdy jej najlepsza przyjaciółka Veronika pojawia się ze swoim nowym chłopakiem Mikaelem. Znajome otoczenie i dawne rytuały sprawiają, że bohaterowie zapominają na chwilę o dorosłości. Wspólnie spędzony czas zmusi ich jednak do ponownej oceny przeszłości i teraźniejszości.

  • REŻYSERIA Jenni Toivoniemi
  • PRODUKCJA Finlandia 2020
  • CZAS TRWANIA 105 minut

REPERTUAR

ZWIASTUN

GALERIA ZDJĘĆ