Scroll down
Horror

Wilczyca – Cykl KONWERSACJE/ spotkanie z Markiem Piestrakiem

18

OPIS

Wilczyca – Cykl KONWERSACJE/ spotkanie z Markiem Piestrakiem

FABUŁA

Romantyczny film grozy z akcją umiejscowioną w polskich realiach XIX wieku. Jest to posępna historia Maryny (Iwona Bielska), kobiety która z powodu odtrącenia przez męża (Krzysztof Jasiński) sprzedała duszę diabłu i zaczęła parać się magią, a po śmierci wcieliła się w hrabinę Julię i w wilczycę. Maryna miała za złe małżonkowi, że kiedyś ją odtrącił, unikał przebywania w domu, nazwał suką. "Wilczyca" to klasyczny horror z niesamowitą atmosferą, chwilami grozy, grobowcami, kołkami osikowymi i innymi atrybutami gatunku.

Po seansie zapraszamy na spotkanie z reżyserem Markiem Piestrakiem, jedną z barwniejszych postaci polskiego kina gatunkowego, który nazywany jest polskim Edem Woodem. W czasie spotkania opowie widzom o recepcie na polskie kino gatunkowe w czasach PRL, o pracy na planie jednego z najważniejszych horrorów psychologicznych w historii kina, czy o tym, że nawet w Polsce może powstać Indiana Jones.

Marek Piestrak w swoim dorobku ma horrory, kino przygodowe czy filmy sci-fi. Warsztat szlifował na planie "Dziecka Rosemary" Romana Polańskiego, przy którym pracował jako asystent reżysera, na pewno sama obecność na planie tego arcydzieła, wpłynęła na dalszą karierę tego, jeszcze wtedy młodego adepta.

REPERTUAR