Scroll down
Melodramat

Undine / KOBIECY PUNKT WIDZENIA

POKAZ PRZEDPREMIEROWY

Weekend z niezwykłymi kobietami dla fantastycznych kobiet. Będziemy oglądać filmy o kobiecych sprawach w roli głównej, spotykać się z interesującymi kobietami, wymieniać poglądami na kobiece tematy. A to wszystko przy kieliszku dobrego wina. 

Pełna symboli opowieść o miłości i przeznaczeniu. W rolach głównych wystąpili rewelacyjna Paula Beer, która za tę kreację otrzymała Srebrnego Niedźwiedzia na tegorocznym Berlinale oraz Franz Rogowski. 

WEEKEND SPECJALNY - KOBIECY PUNKT WIDZENIA

Undine / KOBIECY PUNKT WIDZENIA

FABUŁA

Najnowszy film jednego z najoryginalniejszych niemieckich reżyserów Christiana Petzolda to pełna symboli opowieść o miłości i przeznaczeniu. W rolach głównych wystąpili rewelacyjna Paula Beer ("Frantz", "Obrazy bez autora"), która za tę kreację otrzymała Srebrnego Niedźwiedzia na tegorocznym Berlinale oraz Franz Rogowski, znany polskiej publiczności m.in. z "Happy End" czy "Tranzytu".

Undine Wibeau jest historyczką i pracuje jako przewodniczka w jednym z berlińskich muzeów, przybliżając zagranicznym gościom dzieje tego fascynującego miasta. Sama zajmuje niewielkie mieszkanie na Alexanderplatz, prowadząc z pozoru zupełnie normalne i ułożone życie.     

Z osobą bohaterki związany jest jednak stary nordycki mit o zamieszkujących jeziora i rzeki istotach, które surowo karzą zdradzających je kochanków. Kiedy zatem Johannes zostawia Undine dla innej kobiety, jego los wydaje się przesądzony. Bohaterka jest przekonana, że nie ma wyboru aż do momentu, kiedy zakochuje się w niedawno poznanym Christophie. Niewinne uczucie między nimi rozwija się, ale kiedy mężczyzna zaczyna podejrzewać, że Undine przed czymś ucieka, na tej relacji pojawia się niebezpieczna rysa. Nadchodzi czas konfrontacji.

  • REŻYSERIA Christian Petzold
  • PRODUKCJA Niemcy, Francja 2020
  • OBSADA Paula Beer, Franz Rogowski
  • GATUNEK Dramat, melodramat
  • CZAS TRWANIA 90 mint

REPERTUAR

ZWIASTUN

GALERIA ZDJĘĆ