Scroll down

WIOSNA FILMÓW I Tylko zwierzęta nie błądzą

POKAZ PRZEDPREMIEROWY

Nowy film Dominika Molla ("U pana Marsa bez zmian", "Mnich") to trzymająca w napięciu i pełna zwrotów akcji kryminalna układanka, która trzyma w niepewności aż do ostatniego momentu. W rolach głównych m.in. Laure Calamy, Valeria Bruni Tedeschi oraz Nadia Tereszkiewicz.

Film został doceniony na wielu festiwalach filmowych, m.in. na ubiegłorocznym MFF w Tokio gdzie Nadia Tereszkiewicz otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki. 

OPIS

WIOSNA FILMÓW I Tylko zwierzęta nie błądzą

FABUŁA

Nowy film Dominika Molla ("U pana Marsa bez zmian", "Mnich") to trzymająca w napięciu i pełna zwrotów akcji kryminalna układanka. Film został doceniony na wielu festiwalach filmowych, m.in. na ubiegłorocznym MFF w Tokio gdzie Nadia Tereszkiewicz otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki. W rolach głównych m.in. Laure Calamy, Valeria Bruni Tedeschi oraz Nadia Tereszkiewicz.

Zagadkowe zniknięcie kobiety podczas burzy śnieżnej sprawi, że pięcioro nieznajomych zostanie uwikłanych w tajemnicę, która wykracza daleko poza senne górskie miasteczko we Francji. Każda z postaci ma coś na sumieniu i nie chce dzielić się wszystkimi swoimi sekretami. Większość z nich to idealiści, którzy marzą o ucieczce od szarej rzeczywistości, odnalezieniu miłości czy spełnienia. Łączy ich poczucie frustracji oraz nietypowa sytuacja, w jakiej się znaleźli.

Poświęcone poszczególnym bohaterom rozdziały filmu obrazują nie tylko różne punkty widzenia na temat samego zaginięcia Evelyn, ale stopniowo odkrywają też zależności między nimi. Kolejne elementy tej oryginalnej układanki zaczynają do siebie pasować. Reżyser umiejętnie gubi tropy i steruje uwagą widza, zapewniając zarówno pełną napięcia intrygę, jak i ekranową rozrywkę.

  • REŻYSERIA Dominik Moll
  • OBSADA Laure Calamy, Valeria Bruni Tedeschi
  • PRODUKCJA Francja/Niemcy 2019
  • CZAS TRWANIA 116 minut

REPERTUAR

ZWIASTUN

GALERIA ZDJĘĆ