Scroll down
Dramat

Francuskie niedziele: Synonimy

Laureat Złotego Niedźwiedzia oraz Nagrody FIPRESCI na festiwalu w Berlinie. Film oparty jest na osobistych doświadczeniach cenionego izraelskiego reżysera Nadava Lapida.

OPIS FILMU

Francuskie niedziele: Synonimy

FABUŁA

Laureat Złotego Niedźwiedzia oraz Nagrody FIPRESCI ostatniego festiwalu w Berlinie to jednocześnie najbardziej osobisty film cenionego izraelskiego reżysera Nadava Lapida.

Film opowiada historię młodego izraelskiego mężczyzny imieniem Yoav, który chcąc się odciąć od swojej przeszłości, decyduje się na wyjazd do Paryża. Początki w nowym mieście nie wyglądają jednak tak, jak mógłby sobie wyobrazić. Najprostszą drogą do tego, by zapomnieć o swojej ojczyźnie, jest porzucenie rodzimego języka. Stąd Yoav nie mówi ani słowa po hebrajsku, a francuską stolicę poznaje z nieodłącznym słownikiem w ręku. Nową tożsamość pomaga mu odkryć młoda francuska para, z którą bohater szybko się zaprzyjaźnia.

Opierając się na własnych doświadczeniach, Nadav Lapid zastanawia się nad tym, czy można w jednej chwili rozprawić się z przeszłością i narodzić się na nowo. „Synonimy”to angażująca, z każdą sceną coraz bardziej oryginalna tragikomiczna łamigłówka. 

  • REŻYSERIA Nadav Lapid
  • PRODUKCJA Francja, Izrael, Niemcy, 2018
  • CZAS TRWANIA 123 minuty

NAGRODY I FESTIWALE

ZWIASTUN