Scroll down
Komediodramat

Sybilla / KOBIECY PUNKT WIDZENIA

Weekend z niezwykłymi kobietami dla fantastycznych kobiet. Będziemy oglądać filmy o kobiecych sprawach w roli głównej, spotykać się z interesującymi kobietami, wymieniać poglądami na kobiece tematy. A to wszystko przy kieliszku dobrego wina. 

Aktorski popis Virginie Efiry, Adèle Exarchopoulos oraz fantastycznej Sandry Hüller, w słodko-gorzkiej opowieści o kobiecej sile, determinacji, samostanowieniu, ale też o smutku, samotności i poszukiwaniu swojego miejsca w życiu.

WEEKEND SPECJALNY - KOBIECY PUNKT WIDZENIA

Sybilla / KOBIECY PUNKT WIDZENIA

FABUŁA

Aktorski popis czołowych francuskich aktorek Virginie Efiry i Adèle Exarchopoulos to komediodramatyczna opowieść o tym, jak łatwo fascynacja może stać się obsesją. Justine Triet w słodko-gorzkim tonie tworzy opowieść o powikłanych, niejednoznacznych relacjach międzyludzkich. Jest tu też miejsce na dyskusję na temat intymności, moralności czy refleksję nad filmowym medium. Triet mówi, że jedną z jej inspiracji był „Toni Erdmann”, którego gwiazda Sandra Hüller wciela się tu w rolę… reżyserki.

Zmęczona pracą jako psychoterapeutka Sybilla postanawia wrócić do swojej pierwszej, jednocześnie największej pasji, jaką jest pisanie. Książka ma być nowym impulsem we wpadającym w monotonię dnia codziennego życiu kobiety.

Zanim jednak na dobre zabierze się za realizację swojego planu, w jej gabinecie niespodziewanie pojawia się nowa pacjentka. Jest nią piękna i nieco rozhisteryzowana Margot. Młoda aktorka, będąca u progu kariery, zwraca się z prośbą o pomoc w rozwiązaniu ważnego życiowego dylematu. Początkowo sceptycznie nastawiona Sybilla odkrywa, że Margot staje się dla niej źródłem inspiracji. Fascynację od obsesji dzieli tylko jeden krok, zwłaszcza że tytułowa bohaterka coraz bardziej angażuje się w burzliwe życie swojej pacjentki. Ożywają wspomnienia, prowadzące do nieuniknionej konfrontacji z przeszłością.

  • REŻYSERIA Justine Triet
  • PRODUKCJA Francja/Belgia, 2019
  • CZAS TRWANIA 100 minut
  • OBSADA Virginie Efira, Adèle Exarchopoulos, Sandra Hüller

REPERTUAR

ZOBACZ ZWIASTUN

GALERIA ZDJĘĆ