Scroll down
Dokument

Serce Jamajki

Tytuł filmu to nazwa unikalnego projektu, który połączył legendarnych weteranów reggae – takich jak Ken Boothe, Winston McAnuff czy Cedric Myton – oraz ich dużo młodszych kolegów. To spotkanie przyniosło nie tylko znakomitą akustyczną płytę "The Soul of Jamaica" z 2017 roku, ale i potwierdziło żywotność tej muzyki w kolejnych pokoleniach. Film pokazuje, jak dziś wygląda dzień powszedni starszych panów z dredami. Przywołuje także ciemne strony życia na rozkołysanej wyspie i wolnościową atmosferę miejsca, w którym narodził się ów muzyczny fenomen.

12

Szczegóły

Fabuła

Tytuł filmu to nazwa unikalnego projektu, który połączył legendarnych weteranów reggae – takich jak Ken Boothe, Winston McAnuff czy Cedric Myton – oraz ich dużo młodszych kolegów. To spotkanie przyniosło nie tylko znakomitą akustyczną płytę "The Soul of Jamaica" z 2017 roku, ale i potwierdziło żywotność tej muzyki w kolejnych pokoleniach. Film pokazuje, jak dziś wygląda dzień powszedni starszych panów z dredami. Przywołuje także ciemne strony życia na rozkołysanej wyspie i wolnościową atmosferę miejsca, w którym narodził się ów muzyczny fenomen.

Film “Serce Jamajki” stanowi portret legendarnych pionierów reggae. Pomimo, że od czasu, gdy zdobywali szczyty popularności upłynęło już trzydzieści lat, nieprzerwanie podkreślają znaczenie i wartość społeczną jaką niesie ze sobą owa muzyka. Legendy reggae spotykają się, aby nagrać nowy album i rozpocząć światową trasę koncertową. Zespół “Inna De Yard” łączy zasłużonych już przedstawicieli gatunku, takich jak Ken Boothe, Cedric Myton, Winston McAnuff, Horace Andy czy Kiddus oraz wchodzące gwiazdy nowego pokolenia m.in. Kush McAnuff i Var Villiams. Ich współpraca zwieńczona została wydaniem w 2017 roku akustycznej płyty "The Soul of Jamaica", stanowiącej dowód na żywotność reggae i aktualność jej przekazu dla nowych pokoleń.

  • Reżyseria Léonor Serraille
  • Obsada Laetitia Dosch, S. S. Ndiaye, G. Monsaingeon
  • Produkcja Francja, Belgia, 2017 r.
  • Czas trwania 97 minut
  • Premiera kinowa 29 czerwca 2018 r.

Repertuar