Scroll down
Dramat

Samotność liczb pierwszych

Ekranizacja bestsellerowej powieści Paolo Giordano pt. „Samotność liczb pierwszych”, w której główne role grają Alba Rohrwacher oraz Isabella Rossellini. Za rolę w tym filmie rewelacyjna Alba Rohrwacher otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji.

SZCZEGÓŁY

Samotność liczb pierwszych

FABUŁA

„Samotność liczb pierwszych” to poruszająca i wzruszająca historia o odnajdywaniu drugiego człowieka, ale też siebie. O trudnościach z dopasowaniem się do świata zewnętrznego i w kontaktach z innymi.

Mattia i Alice to dwójka samotników i odludków, odrzucanych przez rówieśników, mających problemy z akceptacjąsamych siebie. Spotykają się w liceum i choć czują pokrewieństwo dusz, nie potrafią tego wyrazić, dręczeni przez straszne traumy z dzieciństwa, które właściwie uniemożliwiają im normalne funkcjonowanie. Poprzez lata, wchodząc w dorosłość, rozpoczynając karierę czy zakładając rodzinę, na przemian zbliżają się do siebie i oddalają. Są jak tytułowe liczby pierwsze - oddzielone jedyną cyfrą parzystą, która nie pozwala im się połączyć.

 

  • REŻYSERIA Saveroo Costanzo
  • SCENARIUSZ Paolo Giordano, Saverio Costanzo
  • PRODUKCJA Włochy, Niemcy, Francja 2010
  • OBSADA Alba Rohrwacher, Luca Marinelli, Isabella Rossellini

REPERTUAR

ZWIASTUN