Scroll down
Romans, Dramat

Przed Północą

Trzecia część słynnej "Trylogii słonecznej" Richarda Linklatera ("Before Sunrise", Bufore Sunset" i "Before Midnight") to jednocześnie najbardziej gorzka historia z wszystkich trzech. Jesse i Celine są małżeństwem, które musi zmierzyć się z rutyną w swoim związku. Dojrzałe, brawurowo nakręcone i wyjątkowo interesujące formalnie kino!

OPIS

Przed Północą

FABUŁA

Na finał trylogii romantycznej z Julie Delpy i Ethanem Hawke’em w rolach głównych widzowie czekali osiemnaście lat. Reżyser i scenarzysta Richard Linklater pozwolił dorastać Jessemu i Celine razem z widzami. Każdą z części serii realizował po dziewięcioletniej przerwie. Wspólną przyszłość Francuski i Amerykanina postawił pod znakiem zapytania i trzymał w niepewności.

Ten, kto spodziewa się wisienki na weselnym torcie i miłosnych westchnień, jest w błędzie. W dobrym związku im dalej, tym ciekawiej, dlatego twórca filmu PRZED PÓŁNOCĄ rzuca widza na „głęboką wodę”, w sam środek skrzącej się, intensywnej relacji między kobietą i mężczyzną, która trwa od wielu lat.

Po raz pierwszy spotkali się PRZED WSCHODEM SŁOŃCA w pociągu do Wiednia. Dziewięć lat później wpadli na siebie w Paryżu PRZED ZACHODEM SŁOŃCA. W ostatniej części trylogii Jesse (Ethan Hawke) i Celine (Julie Delpy) są ze sobą już siedem lat. Co się wydarzy w ich związku na wakacjach w słonecznej Grecji? Ta dwójka z pewnością nie będzie się ze sobą nudzić. Błyskotliwe rozmowy, cięte riposty, sarkastyczny humor i emocje jeszcze bardziej intensywne niż wcześniej – tego lata on i ona poznają się na nowo.

  • REŻYSERIA Richard Linklater
  • SCENARIUSZ R. Linklater, J. Delpy, E. Hawke
  • PRODUKCJA USA, 2013
  • OBSADA Ethan Hawke, Julie Delpy

REPERTUAR

ZWIASTUN