Scroll down
Dramat

Przebaczenie krwi – WEEKEND Z AMERYKAŃSKIM KINEM NIEZALEŻNYM

Film Joshuy Marstona, twórcy słynnego „Maria łaski pełna”. Jego premiera miała miejsce w 2012 roku w konkursie głównym festiwalu w Berlinie, gdzie uznawany był obok „Rozstania” i „Konia turyńskiego” za najlepszy film imprezy i otrzymał tam Srebrnego Niedźwiedzia za scenariusz. Film był także oficjalnym kandydatem Albanii do Oscara. Jednak Amerykańska Akademia Filmowa zdyskwalifikowała tytuł, bo cześć ekipy i sam reżyser to... Amerykanie. 

OPIS

Przebaczenie krwi – WEEKEND Z AMERYKAŃSKIM KINEM NIEZALEŻNYM

FABUŁA

Nik i Rudina są rodzeństwem. On ma siedemnaście lat i jest w ostatniej klasie liceum, chce po szkole otworzyć kafejkę internetową. Ona, choć o dwa lata młodsza, już myśli o studiach. Jednak świat nastolatków już wkrótce się zawali.

Ich ojciec bierze udział w sąsiedzkiej kłótni, w czasie której ginie człowiek. Mężczyzna nie przyznaje się do winy i ucieka z miasteczka. Zgodnie z zasadami Kanunu, lokalnego prawa uświęconego tradycją, rodzina zamordowanego może krwawo zemścić się teraz na dowolnym mężczyźnie z rodziny mordercy, jeśli ten opuści dom. Nik skazany jest więc na przymusowe zamknięcie, a na Rudinę spada obowiązek utrzymania rodziny. Dziewczyna szybko oswaja się z nową sytuacją, ale sfrustrowany chłopak chce sam rozwiązać sprawę. Nawet za cenę życia.

  • REŻYSERIA Joshua Marston
  • SCENARIUSZ Joshua Marston, Andamion Murataj
  • PRODUKCJA Dania, USA, Włochy, Albania 2011

REPERTUAR

ZWIASTUN