Scroll down
Dramat

Proxima / KOBIECY PUNKT WIDZENIA (spotkanie)

Weekend z niezwykłymi kobietami dla fantastycznych kobiet. Będziemy oglądać filmy o kobiecych sprawach w roli głównej, spotykać się z interesującymi kobietami, wymieniać poglądami na kobiece tematy. A to wszystko przy kieliszku dobrego wina. 

Astronautka Sara próbujące zrównoważyć swoją pracę z życiem rodzinnym, jako matka siedmioletniej Stelli. Do tego zmaga się z szowinistycznym światem astronautycznego towarzystwa, któremu ciągle musi udowadniać, że zasługuje na miejsce w zespole.

WEEKEND SPECJALNY - KOBIECY PUNKT WIDZENIA

Proxima / KOBIECY PUNKT WIDZENIA (spotkanie)

FABUŁA

Sara (Eva Green) jest astronautką. Jako jedyna kobieta bierze udział w wyczerpującym szkoleniu Europejskiej Agencji Kosmicznej. Każdego dnia, pod kontrolą maszyn i specjalistów, poddana ekstremalnym warunkom jakie panują na statku kosmicznym, ćwiczy wytrzymałość swojego organizmu. Jej codzienność to nie tylko mordercze treningi, ale również ciągłe udowadnianie męskiej części załogi, że zasługuje na miejsce w zespole.

W domu zrzuca skafander i jest mamą 7-letniej Stelli. Kiedy zostaje wybrana na członka załogi misji „Proxima", jej dotychczasowe życie zaczyna się komplikować. Jako astronautka jest gotowa, by spełnić swoje marzenia i polecieć w kosmos, jako mama boi się rozłąki z córką. Każda decyzja jest dobra i zła jednocześnie. Wyprawa w kosmos czasami okazuje się mniejszym wyzwaniem niż zwykłe życie na Ziemi.

  • REŻYSERIA Alice Winocour
  • PRODUKCJA Francja, Niemcy 2019
  • GATUNEK Dramat
  • OBSADA Ewa Green, Matt Dillon
  • CZAS TRWANIA 107 minut

REPERTUAR

ZWIASTUN

GALERIA ZDJĘĆ