Scroll down
Dramat

Prawda

Najnowszy obraz zdobywcy Złotej Palmy, nominowanego do Oscara Hirokazu Koreedy (Złodziejaszki). Mistrzowsko zagrana przez niezwykłe aktorki, intymna opowieść o poszukiwaniach prawdy, miłości i rodzinnego szczęścia.

W gwiazdorskiej obsadzie produkcji: ikona francuskiego kina Catherine Deneuve, Juliette Binoche, Ethan Hawke oraz Ludivine Sagnier.

OPIS FILMU

Prawda

FABUŁA

Film otwarcia 76. Festiwalu w Wenecji. Najnowsze dzieło zdobywcy Złotej Palmy, nominowanego do Oscara Hirokazu Koreedy (Złodziejaszki) i równocześnie pierwszy film w karierze reżysera nakręcony poza granicami ojczystej Japonii. W gwiazdorskiej obsadzie produkcji: ikona francuskiego kina Catherine Deneuve, zdobywczyni Nagrody Amerykańskiej Akademii Juliette Binoche, czterokrotnie nominowany do Oscar Ethan Hawke oraz laureatka Srebrnego Niedźwiedzia Ludivine Sagnier. Prawda to mistrzowsko zagrana, intymna opowieść o poszukiwaniach prawdy, miłości i rodzinnego szczęścia.

Fabienne (Catherine Deneuve) to wielka gwiazda kina i królowa męskich serc. Wkrótce po tym, jak aktorka publikuje swoje intymne wspomnienia, jej córka Lumir (Juliette Binoche) przybywa z Nowego Jorku do Paryża z mężem (Ethan Hawke) i dzieckiem. Ponowne spotkanie matki i córki szybko zmienia się w zaciętą konfrontację. W jej trakcie miłość zderzy się z dawnymi urazami, a tajona przez lata prawda w końcu ujrzy światło dzienne.

  • REŻYSERIA Hirokazu Koreeda
  • PRODUKCJA Francja, Japonia 2019
  • CZAS TRWANIA 106 minut
  • GATUNEK Dramat

REPERTUAR

ZWIASTUN

GALERIA ZDJĘĆ