Scroll down
bajka

Pinokio

Wspaniała, pełna humoru i kolorów ponadczasowa historia dla całej rodziny, która oczaruje i rozbawi widzów w każdym wieku. W polskiej wersji językowej występują m.in. Wiktor Zborowski, Anna Dereszowska, Jarosław Boberek.

KUP BILET

SZCZEGÓŁY

Pinokio

FABUŁA

Pełen olśniewających barw, fantazji i powietrza wizualny styl tej animacji to efekt czterech lat mrówczej pracy nad produkcją. Enzo D'Alò pracował z uznanym rysownikiem Lorenzo Mattottim nad odtworzeniem malowniczych toskańskich krajobrazów, wśród których rozgrywa się akcja, dająca olbrzymie pole do popisu twórczej wyobraźni i bliska sercu każdego dziecka.

Ubogi stolarz Dżeppetto czuje się samotny i tęskni za towarzystwem. Pewnego dnia, znajduje niezwykły kawałek drewna i postanawia wyrzeźbić drewnianą lalkę. Kiedy lalka jest gotowa, Dżeppetto nadaje mu imię: Pinokio. I wtedy, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, kukiełka ożywa. Okazuje się, że Dżeppetto nie będzie miał z nią łatwego życia. Pajac bowiem nade wszystko lubi płatać figle i psocić, do tego nieustannie pakuje się w tarapaty. Pomagają mu się z nich wydobyć niezawodni przyjaciele: Turkusowa Wróżka, Gadający Świerszcz i pies Alidor...

KUP BILET

  • REŻYSERIA Enzo D’Alò
  • PRODUKCJA Włochy/Francja/Belgia/Luksemburg 2012
  • CZAS TRWANIA 84 minuty
  • DUBBING Wiktor Zborowski, Anna Dereszowska

REPERTUAR

GALERIA ZDJĘĆ