Scroll down
Muzyczny

Pierścień i róża | Spotkanie z Jerzym Gruzą

Serdecznie zapraszamy na pokaz filmu "Pierścień i róża". Po seansie odbędzie się spotkanie z Jerzym Gruzą.

12

OPIS FILMU

FABUŁA

Adaptacja XIX-wiecznej powieści Williama Makepeace’a Thackeray’a, zaliczanej do światowego kanonu literatury dziecięcej na równi z „Alicją w krainie czarów” czy „Opowieściami z Narnii”.

Dzieło Jerzego Gruzy, który wykorzystał podczas realizacji doświadczenie nabyte na stanowisku dyrektora Teatru Muzycznego w Gdyni.

Pełna humoru, muzyki i nieoczekiwanych zwrotów akcji baśń dla widza w każdym wieku, w której ważną rolę odgrywają tytułowe zaklęte przedmioty, dodające swoim właścicielom urody i charyzmy.

Na dwór króla Paflagonii przybywa książę Bulbo. Następca tronu Krymtatarii stara się o rękę paflagońskiej księżniczki Angeliki. Oczarowana dziewczyna zrywa zaręczyny ze swym kuzynem Lulejką, prawowitym dziedzicem korony Paflagonii. Początkowo załamany Lulejka szybko znajduje nowy obiekt uczuć. Po krótkim zauroczeniu ochmistrzynią Gburią-Furią młodzieniec zakochuje się z wzajemnością w służącej Rózi, która jest w rzeczywistości wypędzoną krymtatarską królewną. Po wielu burzliwych wydarzeniach i pokonaniu dwóch uzurpatorów młoda para może żyć długo i szczęśliwie, głównie dzięki pomocy potężnej Czarnej Wróżki.

Oprócz filmu powstała także telewizyjna wersja „Pierścienia i róży” w postaci pięcioodcinkowego serialu.

REPERTUAR