Scroll down
Dokument

Pani na Korczewie – 25. WIOSNA FILMÓW + spotkanie

POLSKA PREMIERA

Opowieść o Beacie Ostrowskiej - Harris, spadkobierczyni niegdyś magnackiej fortuny, która podczas wojny jako dziecko opuściła Polskę z rodzicami.

Po seansie zapraszamy na spotkanie z reżyserem filmu Sławomirem Rogowskim. 

FABUŁA

Pani na Korczewie – 25. WIOSNA FILMÓW + spotkanie

POLSKA PREMIERA

Po seansie zapraszamy na spotkanie z reżyserem filmu Sławomirem Rogowskim. 

Opowieść o Beacie Ostrowskiej - Harris, spadkobierczyni niegdyś magnackiej fortuny, która podczas wojny jako dziecko opuściła Polskę z rodzicami. Nie jest to fantastyczna historyjka w nastroju książek Marii Rodziewiczówny. Bohaterka to prawdziwa osoba, z krwi i kości, która po 50 latach wróciła z emigracji wraz ze swoją angielską rodziną. Po 1989 roku odzyskiwała mozolnie resztki majątku: zdewastowany pałac i zarośnięty park, zabudowania gospodarcze oraz skradzione listy Norwida do jej prababki Joanny Kuczyńskiej, adresatki wiersza „Pani na Korczewie”.

Jest to opowieść o sile charakteru. Bohaterka stara się ocalić pamięć o rodzinie, a może zwłaszcza budować jej tożsamość i przyszłość w niełatwych warunkach transformacji ustrojowej.

Pani Beata, nasza hrabina - tak o niej mówi społeczność wsi. Posiada wiele uporu  i twierdzi że ma jeszcze wiele do zrobienia, choć czas nieubłaganie biegnie naprzód…

  • REŻYSERIA Sławomir Rogowski
  • PRODUKCJA Polska, 2018
  • CZAS TRWANIA 60 minut

REPERTUAR