Scroll down
Dramat

Pamiątki Claire Darling – KINO W DOMU

Nowy film byłej asystentki Krzysztofa Kieślowskiego i cenionej reżyserki Julie Bertuccelli („Kiedy Otar odszedł”, „Drzewo”, „Szkoła Babel”) to porywająca adaptacja tragikomicznej powieści Lyndy Rutledge.

W rolach głównych grają Catherine Deneuve oraz jej córka Chiara Mastroianni. Panie spotykają się  przed kamerą już po raz dwunasty!

KINO W DOMU

Pamiątki Claire Darling – KINO W DOMU

FABUŁA

Nowy film byłej asystentki Krzysztofa Kieślowskiego i cenionej reżyserki Julie Bertuccelli („Kiedy Otar odszedł”, „Drzewo”, „Szkoła Babel”).

W filmie już po raz dwunasty (!) spotykają się przed kamerą dwie ikony francuskiego kina: Catherine Deneuve i jej córka Chiara Mastroianni.

Historia zaczerpnięta z kart bestsellerowej powieści Lyndy Rutledge rozpoczyna się pierwszego dnia lata i zarazem ostatniego dnia życia Claire Darling. A przynajmniej tak się ekscentrycznej matronie wydaje...

W związku z powyższym Claire wystawia cały swój dobytek na trawniku przed domem. Wśród przedmiotów są drogocenne antyki i bezcenne rodzinne pamiątki. Podczas gdy horda sąsiadów i ciekawskich przechodniów przejmuje te zabytki za kilka groszy, każdy obiekt odzwierciedla tragiczne i ekstrawaganckie życie Claire Darling...

  • REŻYSERIA Julie Bertucelli
  • PRODUKCJA Francja 2018
  • OBSADA Catherine Deneuve, Chiara Mastroianni

REPERTUAR

ZASADY OGLĄDANIA FILMU ONLINE

ZWIASTUN

GALERIA ZDJĘĆ