Scroll down
Komedia romantyczna

Niezbędna konieczność / KOMEDIE Z AMONDO

Absurdalnie śmieszna i zaskakująca komedia o niełatwych międzyludzkich relacjach oraz poszukiwaniu miłości. Szczególnie polecana fanom Wes Andersona czy Akiego Kaurismäkiego.

OPIS FILMU

Niezbędna konieczność / KOMEDIE Z AMONDO

FABUŁA

Pełnometrażowy debiut byłego dziennikarza sportowego Erwana Le Duca to ciepła, ujmująca, a chwilami zaskakująca komedia o niełatwych międzyludzkich relacjach i poszukiwaniu miłości. Jest w niej miejsce na śmiech, ale i momenty wzruszenia. Trudno się dziwić, skoro Le Duca ochrzczono spadkobiercą takich klasyków jak Wes Anderson czy Aki Kaurismäki.

Pierre Perdrix prowadzi spokojne życie w niewielkim, sennym francuskim miasteczku. Jak przystało na kapitana policji, każdy jego dzień jest perfekcyjnie zorganizowany, a przez to również przewidywalny. Przynajmniej do chwili, gdy nie ma kontaktu ze swoją rodziną.

Główny bohater wydaje się jedyną osobą, która jest w stanie trzymać najbliższych w ryzach. Po śmierci ojca prowadząca popularną audycję w radiu matka Pierre’a rzuciła się w wir płomiennych romansów, a jego starszy brat oddał się osobliwemu hobby. Rodzinne relacje mogą ulec zmianie z chwilą, gdy w okolicy pojawia się atrakcyjna i nieco tajemnicza Juliette.

  • REŻYSERIA Erwan Le Duc
  • PRODUKCJA Francja, 2019
  • CZAS TRWANIA 99 minut

REPERTUAR

ZWIASTUN

GALERIA ZDJĘĆ