Scroll down
Dramat

Nie ma nas w domu

Najnowszy film dwukrotnego zdobywcy Złotej Palmy, Kena Loacha – reżysera filmów "Ja, Daniel Blake" oraz "Wiatr buszujący w jęczmieniu" to poruszająca i chwytająca za serce opowieść o rodzinie, marzeniach i drodze do szczęścia.

OPIS FILMU

Nie ma nas w domu

FABUŁA

"Nie ma nas w domu" to najnowszy film dwukrotnie nagrodzonego Złotą Palmą Kena Loacha – reżysera filmów "Ja, Daniel Blake" oraz "Wiatr buszujący w jęczmieniu" – który poruszył publiczność festiwalu w Cannes, gdzie ubiegał się o Złotą Palmę, a przez krytykę został uznany za jeden z najlepszych filmów brytyjskiego mistrza.

"Nie ma nas w domu" to głęboko ludzki i pełen wrażliwości portret rodziny, która wbrew przeciwnościom stara się podążać za swoimi marzeniami, a jednocześnie ważny i aktualny obraz realiów kapitalizmu, współczesnego rynku pracy i wyzwań, jakie stawia przed przeciętnym obywatelem.

Ricky i Abbie chcą dla siebie i swoich dzieci czegoś więcej. On jest w stanie poświęcić wszystko, żeby ich marzenie o własnym domu wreszcie się spełniło. Ma dosyć czekania, aż sprawy przyjmą lepszy obrót – stawia wszystko na jedną kartę i zaczyna pracę na własną rękę. Rzuca się w wir obowiązków, chcąc jak najszybciej osiągnąć swój cel. Ona, myśląc o przyszłości, nie chce stracić z oczu tego, co już mają: kochającej się rodziny i wzajemnego wsparcia. Wierzy, że goniąc za szczęściem, trzeba wiedzieć, kiedy się zatrzymać.

 

  • REŻYSERIA Ken Loach
  • SCENARIUSZ Paul Laverty
  • PRODUKCJA Wielka Brytania, Francja, Belgia 2019
  • CZAS TRWANIA 100 min

REPERTUAR

ZWIASTUN