Scroll down
Thriller psychologiczny

Neapol spowity tajemnicą

Zmysłowy i mroczny thriller noir, autorstwa wielokrotnie nagradzanego włoskiego reżysera, tureckiego pochodzenia Ferzana Özpetka, znanego z takich dzieł jak „Mine vaganti. O miłości i makaronach”, „Okna”, „On, ona i on” czy „Noc w haremie”. 

W rolach głównych Giovanna Mezzogiorno („Miłość w czasach zarazy”, „Okna”, „Zwycięzca”) oraz Alessandro Borghia, gwiazda głośnego serialu kryminalnego „Suburra” oraz psychologicznego dramatu „The Place”. 

OPIS FILMU

Neapol spowity tajemnicą

Film mistrza włoskiego kina Ferzana Özpetka, znanego z takich dzieł jak „Mine vaganti. O miłości i makaronach”, „Okna”, „On, ona i on” czy „Noc w haremie”. Jego kolejny obraz to zmysłowy i niepokojący thriller o niekontrolowanym pożądaniu i brutalnej zbrodni. Film zdobył 11 nominacji do włoskich nagród filmowych David di Donatello, m.in. w kategoriach najlepszy reżyser, najlepszy aktor pierwszoplanowy, najlepsza aktorka pierwszoplanowa.

W słonecznym Neapolu lekarka patolożka Adriana bierze udział w okultystycznej ceremonii, podczas której poznaje fascynującego Andreę. Bohaterowie spędzają ze sobą upojny wieczór w mieszkaniu kobiety. Ich historii daleko będzie jednak do typowej love story. Na wspomnienie jednej upojnej nocy cień rzuca bowiem brutalna zbrodnia, a w kojarzącym się z włoską idyllą mieście namiętność zaczyna mieszać się z szaleństwem, a racjonalność z magią.

W roli Adriany występuje siedmiokrotnie nominowana do nagród David di Donatello Giovanna Mezzogiorno („Miłość w czasach zarazy”, „Okna”, „Zwycięzca”), zaś w Andreę wciela się Alessandro Borghia, gwiazda głośnego serialu kryminalnego „Suburra” oraz psychologicznego dramatu „The Place”.

  • REŻYSERIA Ferzan Özpetek
  • PRODUKCJA Włochy 2017
  • OBSADA Giovanna Mezzogiorno, Alessandro Borghi
  • CZAS TRWANIA 113 minut

REPERTUAR

ZWIASTUN

GALERIA ZDJĘĆ