Scroll down
filmy krótkometrażowe

Najlepsze polskie 30tki – zestaw II

Najlepsze polskie filmy krótkometrażowe, pokazywane i nagradzane na najważniejszych festiwalach filmowych, po raz kolejny na dużym ekranie!

Cztery krótkie filmy, cztery różne światy i cała paleta emocji. Nie zabraknie okazji do wzruszeń, śmiechu i refleksji. I z pewnością każdy odnajdzie coś dla siebie!

SZCZEGÓŁY

Najlepsze polskie 30tki – zestaw II

FABUŁA

JA I MÓJ TATA

Zabawny i wzruszający film Aleksandra Pietrzaka z rewelacyjnymi rolami Łukasza Simlata i Krzysztofa Kowalewskiego. Dawid opiekuje się swoim ojcem Edwardem, który ma pogłębiającą się chorobę Alzheimera. Syn chce poznać i zbliżyć się do swojego ojca, którego z każdym dniem zostaje coraz mniej.

***

NAZYWAM SIĘ JULITA

Szczera i poruszająca historia trudnej więzi matki i córki z przejmującymi rolami Marty Ścisłowicz i laureatki Złotych Lwów, Aleksandry Koniecznej w reżyserii Filipa Dzierżawskiego, twórcy głośnego dokumentu Miłość. Nękana poczuciem winy matka nie chce spotkać się z córką. Nie widziały się od dziesięciu lat. Julita pod pretekstem wchodzi do więzienia, żeby się z nią skonfrontować i rozliczyć trudną przeszłość.

***

BARAŻ

Najlepszy krótki film 32. Warszawskiego Festiwalu Filmowego! Niepozbawiona humoru i miłości opowieść o złożonej relacji ojca i syna z okręgową piłką nożną w tle. Mieszkający pod Warszawą 38-letni Zyga próbuje wyjaśniać Witkowi na czym polegają rządzące światem zasady. Sam nie zawsze się do nich stosuje, co nie uchodzi uwadze bystrego synka.

***

WIĘZI

Krótkometrażowy dokument Zofii Kowalewskiej, który podbił świat i znalazł się na oscarowej shortliście! Osiem lat temu Zdzisław zostawił Barbarę i zamieszkał z kochanką. Niedawno zdecydował się wrócić do żony. Powrót do wspólnego życia w jednym mieszkaniu okazuje się jednak dla małżeństwa trudny. Zdzisław proponuje zorganizowanie jubileuszu ich związku.

REPERTUAR

ZWIASTUN