Scroll down
Komedia

Nadmiar łaski – 25. WIOSNA FILMÓW

Wyróżniona na festiwalu w Cannes nagrodą Europa Cinemas Label dla najlepszego filmu europejskiego, niezwykle inteligentna włoska komedia w gwiazdorskiej obsadzie.

12

FABUŁA

Nadmiar łaski – 25. WIOSNA FILMÓW

Film uhonorowany nagrodą Europa Cinemas Label dla najlepszego filmu europejskiego na zeszłorocznym MFF w Cannes.

Życie nie rozpieszcza Lucii i Arturo. Ktoś w ich małżeństwie pozwolił sobie na zdradę – i poznajemy ich właśnie podczas gorącej kłótni. Muszą jednak nad sobą panować, z uwagi na to, że ich nastoletnia córka Rosa rzekomo śpi. Koniec końców, Arturo opuszcza dom rodzinny, najwyraźniej na zawsze. Lucia, przepracowana inspektorka nadzoru, zbyt delikatna na brutalną rzeczywistość wokół, musi się zatem przygotować na istotne zmiany w życiu. Niedługo potem bohaterka w trakcie jednego z wyjazdów służbowych spotyka kobietę, którą początkowo bierze za bezdomną uchodźczynię. Ta jednak przedstawia się jej jako... Matka Boska.

W filmie występuje plejada gwiazd doskonale znanych polskim fanom, jak Alba Rohrwacher („Szczęśliwy Lazzaro”, „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”), Giuseppe Battiston („Ostatnie prosecco hrabiego Ancillotto”, „Po latach”, „Dobrze się kłamie…”) czy Valerio Mastandrea („The Place”, „Dobrze się kłamie…”).

  • REŻYSERIA Gianni Zanasi
  • SCENARIUSZ Gianni Zanasi, Giacomo Ciarrapico
  • PRODUKCJA Włochy, 2018

REPERTUAR

GALERIA ZDJĘĆ