Scroll down
Kryminał

Morderstwo w hotelu Hilton

Zdobywca nagrody Jury na ubiegłorocznym festiwalu w Sundance, to pasjonujący kryminał z gwiazdą "Gwiezdnych Wojen", szwedzkim aktorem libańskiego pochodzenia, Fares Faresem.

KUP BILET

OPIS FILMU

Morderstwo w hotelu Hilton

Morderstwo w hotelu Hilton

Policjant z Kairu próbuje rozwikłać zagadkę morderstwa kobiety dokonanego w przededniu rewolucji w Egipcie w 2011 roku. Incydent, który z początku wygląda na przypadkowe zabójstwo prostytutki, z czasem ewoluuje w znacznie bardziej skomplikowanym kierunku. Śledztwo prowadzi detektywa do egipskiej elity. W kręgu podejrzeń są ludzie z otoczenia samego prezydenta Mubaraka...

Reżyserem filmu jest Tarik Saleh, który w latach 90. był silnie związany z lokalną kulturą hiphopową, jako jeden z czołowych sztokholmskich grafficiarzy. Jego oryginalne filmy dokumentalne, takie jak debiutancki „Sacrificio: Who Betrayed Che Guevara” czy „GITMO – nowe prawa wojny”, zdobyły wiele nagród na światowych festiwalach, podobnie jak animowany dramat „Metropia”, wyświetlany na 25. Warszawskim Międzynarodowym Festiwalu Filmowym. W 2011 roku nakręcił teledysk do wielkiego przeboju szwedzkiej wokalistki Lykke Li „I Follow Rivers”.

NAGRODY I FESTIWALE:
2017 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Sundance – Nagroda Główna Jury w kategorii World Cinema
2017 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Valladolid – najlepszy film (nagroda), najlepszy scenariusz (nagroda), najlepszy reżyser (nagroda)
2017 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Beaune – nagroda główna
2017 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Seattle – najlepszy aktor (Fares Fares – nominacja)
2017 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Sydney
2017 – Art. Film Festival – konkurs główny

KUP BILET

  • Reżyseria: Tarik Saleh
  • Obsada: Fares Fares, Mari Malek, Hania Amar
  • Rok produkcji: 2017
  • Produkcja: Szwecja, Dania, Niemcy

REPERTUAR

ZDJĘCIA