Scroll down
Dramat psychologiczny

Moja polska dziewczyna / KONWERSACJE (spotkanie)

Film w filmie, który czerpie mocno ze stylistyki paradokumentu, jest też bliski estetyce vlogów, tworząc w ten sposób unikatowy naturalizm formy i gry aktorskiej. Debiut fabularny Ewy Banaszkiewicz i Mateusza Dymka stanowi refleksję na temat zaborczej relacji pomiędzy reżyserem, bohaterem oraz widzem. 

Po seansie odbędzie się spotkanie z twórcami filmu, Ewą Banaszkiewicz oraz Mateuszem Dymkiem. 

OPIS FILMU

Moja polska dziewczyna / KONWERSACJE (spotkanie)

FABUŁA

Młoda, bogata amerykańska reżyserka Katie Broughtonchce zrealizować dokument o emigrantach mieszkających w post-Brexitowym Londynie. Na castingu jej uwagę przykuwa pochodząca z Polski Alicja. Bezrobotna aktorka, pracująca w jednym z londyńskich kin, która ledwie wiąże koniec z końcem. Alicja ma w sobie wiele sprzeczności, czym od razu zwraca na siebie uwagę Katie. Z jednej strony nieśmiała i tajemnicza, z drugiej prowokująca i buzująca seksualnością dziewczyna, za której zachowaniem stoi dramatyczna historia. Alicja nie może znaleźć upragnionej pracy w swoim zawodzie, jej chłopak umiera na raka. Katie jest tak zafascynowana nowo poznaną kobietą, że postanawia nakręcić film o niej.

W trakcie realizacji dokumentu, natarczywość Katie, która próbuje ingerować w losy własnej bohaterki oraz wykorzystująca swoją seksualność Alicja, wprowadzają na plan niezdrową atmosferę, co prowadzi do poważnych konsekwencji. Film, który miał być dokumentem o życiu Alicji na emigracji, staje się eksploracją ukrytych pragnień i ciemnych stron, zarówno bohaterki jak i reżyserki. Obie wciągają się nawzajem w niebezpieczną grę.

Film zdobył główną nagrodę dla najlepszego debiutu na ubiegłorocznym Festiwalu Debiutów Filmowych “Młodzi i Film” w Koszalinie. Był także pokazywany na wielu światowych festiwalach (Rotterdam, Edynburg, Nowe Horyzonty Wrocław, Festiwal Filmowy w Gdyni, Ann Arbor, etc.)

Po seansie odbędzie się spotkanie z twórcami filmu, Ewą Banaszkiewicz oraz Mateuszem Dymkiem. 

  • REŻYSERIA Ewa Banaszkiewicz, Mateusz Dymek
  • PRODUKCJA Polska/ Wielka Brytania 2018
  • CZAS TRWANIA 87 minut

REPERTUAR

ZWIASTUN

GALERIA ZDJĘĆ