Scroll down
Dokument

Komunia

„Komunia" historia o dojrzewaniu w warunkach, które nie pozostawiają przestrzeni dla bycia dzieckiem. To poruszający portret młodej osoby, która tak jak wiele jej rówieśniczek dźwiga na swoich barkach życie całej rodziny.

FABUŁA

OPIS FILMU

KOMUNIA (2016) reż. Anna Zamecka

Główną bohaterką "Komunii" jest 14-letnia Ola mieszkająca w niewielkim mieszkaniu razem ze swoim ojcem i młodszym bratem – Nikodemem. Mama Oli jakiś czas temu postanowiła ułożyć sobie życie na nowo, z dala od męża i dzieci. Pod jej nieobecność nastolatka organizuje życie całej rodziny. Zbliżająca się komunia Nikodema jest kolejnym przedsięwzięciem, którym zarządza. W oczach Oli ta uroczystość staje się okazją do pogodzenia rodziców i scementowania swojej rodziny.

„Komunia" to historia o dojrzewaniu w warunkach, które nie pozostawiają przestrzeni dla bycia dzieckiem. To poruszający portret młodej osoby, która tak jak wiele jej rówieśniczek dźwiga na swoich barkach życie całej rodziny. Jest to też obraz współczesnej Polski, z silnym drugoplanowym bohaterem w postaci kościoła katolickiego. Jest to pierwszy film dokumentalny, który pokazujemy w ramach FKF.

Anna Zamecka została nagrodzona m.in. Orłem za najlepszy film dokumentalny czy Nagrodą Tygodnia Krytyki na festiwalu w Locarno. Jej film jest efektem współpracy wielu filmowczyń: autorki zdjęć Małgorzaty Szyłak, operatorek dźwięku Anny Rok i Kasi Szczerby, a także producentki Anny Wydry.

-------------------------------

Jak działa nasz klub?

1. Oglądamy filmy wyreżyserowane przez kobiety, a potem o nich dyskutujemy.

2. Spotykamy się raz w miesiącu – zazwyczaj jest to drugi poniedziałek miesiąca.

3. Nasze projekcje i spotkania są możliwe dzięki Fundacji Amondo, która udostępnia nam swoją przestrzeń. Cena biletu na seans to 8 zł.

4. Ze względu na wielkość sali liczba uczestniczek jednego spotkania jest ograniczona do 30.

5. Pokazy zaczynamy punktualnie o 19.00. Prosimy Was o przybycie na 18.45. Prosimy o niewnoszenie jedzenia na salę kinową.

6. FKF jest klubem otwartym dla kobiet i dla sojuszników. Wspólnie dbamy o to, żeby nasze spotkania stanowiły bezpieczną przestrzeń do rozmów nie tylko o kinie, ale i o kobiecych doświadczeniach.

-------------------------------

Poniedziałek 13.05.2019

Godzina 19.00

Komunia (2016, 1 godz, 13 min.)

Anna Zamecka

REPERTUAR

ZWIASTUN