Scroll down
Wydarzenie

Igraszki x AMONDO – przegląd kina artystycznego

W ramach naszego przeglądu możecie obejrzeć 6 zupełnie różnych filmów, pokazujących szerokość spektrum kina artystycznego. Pokażemy między innymi filmy Larsa von Triera, Paolo Sorrentino, czy Jean-Luca Godarda!

 

15

Szczegóły

Fabuła

Kinofilem się jest, nie bywa! Osoby, które już raz wkroczyły na ścieżkę arthouse'u podążają nią dalej, zamiast obrać inną.
Dwa lata po powstaniu Godardowskich Igraszek i Wujków Apichatponga Weerasethakula, razem z kinem AMONDO w Warszawie, mamy przyjemność zaprosić Was na 3 dni podróży po całym spektrum kina artystycznego.
Czekają na was wyselekcjonowane przez nas seanse dzieł twórców (także tych związanych z patronami Igraszek), które odkryją przed wami kino artystyczne w całej swej różnorodności. Obejrzymy, między innymi, filmy Jean-Luca Godarda, Paolo Sorrentino, czy Jima Jarmuscha. Wszyscy udamy się na poszukiwania miejsca, w którym kończy się kino komercyjne a zaczyna artystyczne.
Poza seansami zapraszamy również na wydarzenia towarzyszące, a mianowicie:
QUIZ FILMOWY związany z tematyką eventu, Amondo, Igraszek i nie tylko. Na zwycięzców będą czekać nagrody!
Highlightem całego weekendu będzie otwarty PANEL DYSKUSYJNY podczas którego zadamy sobie pytanie jakie są tak naprawdę granice kina artystycznego i komercyjnego oraz czy w ogóle takie rozróżnienie jest potrzebne. W rozmowie wezmą udział najbardziej zajadli psychofani arthouse'u oraz prawdziwi mejweni polskiej sceny krytyki filmowej - Stanisław Abramik, Piotr Czerkawski, Łukasz Mańkowski oraz Patrycja Mucha.
Na panel i wydarzenie zapraszamy wszystkich młodych, aspirujących filmoznawców i wszystkich tych, dla których kino artystyczne stanowi nieodłączną część życia. Ale przede wszystkim zapraszamy osoby, którym kino artystyczne kojarzy się z filmem o facecie w łódce. Spróbujemy lekko zmienić Wasze zdanie!
Dobra zabawa gwarantowana! Do zobaczenia!
  • Reżyseria Jean-Luc Godard, Jim Jarmusch, Oliver Laxe, Paolo Sorrentino, Lars von Trier, Apichatpong Weerasethakul
  • Produkcja Polska, 2022 r.
  • Czas trwania 14-16 stycznia
  • Premiera kinowa 14 stycznia 2022 r.

Repertuar