Scroll down
Dokument

HumanDoc – War of art

OPIS FILMU

HumanDoc – War of art

FABUŁA

Co się stanie, gdy międzynarodowa grupa artystów przyjedzie do Korei Północnej, aby tworzyć sztukę, jakiej reżim nigdy wcześniej nie widział? Film o projekcie Akademii DMZ autorstwa Traavik.info.

Doświadczenie Tommy'ego Gulliksena jako dziennikarza zajmującego się sprawami bieżącymi i polityką zaowocowało powstaniem ponad 20 filmów dokumentalnych dla telewizji TV2 oraz firm producenckich Dokumentaravdelingen i NorskFjernsyn AS. Został on wyróżniony sześcioma norweskimi nagrodami Emmy (Gullruten), do których był jeszcze wielokrotnie nominowany. Zdobył nagrodę Nymphe D´Or w Monte Carlo za dokument TERROR ISLAND o atakach terrorystycznych na Wyspie Utøya.

Tommy Gulliksen jest jednym z czterech założycieli NorskFjernsyn, obecnie pracuje nad trzema dokumentami i serialami będącymi na różnych etapach produkcji. Gulliksen od wielu lat śledzi projekty artysty Mortena Traaviksa. Kilkakrotnie podróżował z nim do Korei Północnej.  W  2015 r. odwiedził ten kraj jako koproducent filmu dokumentalnego LIBERATION DAY, którego światowa premiera miała miejsce w 2016 r.

REPERTUAR

ZWIASTUN