Scroll down
Dramat, Sci-Fi

Głos Pana

Ekranizacja powieści Stanisława Lema “Głos Pana”, jednej z najbardziej wymagających pozycji w dorobku pisarza. Głównym wątkiem filmu jest próba zrozumienia zaszyfrowanego przekazu z kosmosu.

OPIS FILMU

Głos Pana

FABUŁA

Film “Głos Pana” to adaptacja jednej z najbardziej wymagających powieści w dorobku Stanisława Lema, o tym samym tytule. Ekranizowanie dzieł Lema zawsze było wyzwaniem dla twórców, również tak wielkich jak Andriej Tarkowski (“Solaris”, 1972). Próbowali tego także między innymi Andrzej Wajda (“Przekładaniec”, 1968), czy ostatnio w 2013 roku Ari Folman, twórczo interpretując “Kongres” ze wspaniałą Robin Wright w roli głównej.

Tym razem po dzieło Lema sięgnął György Pálfi, reżyser znany z wyczucia do wprowadzania w filmach groteski i surrealizmu ("Swobodne opadanie"). Jest to szósty oraz największy projekt w karierze nagrodzonego Europejską Nagrodą Filmową filmowca.

Młody mężczyzna poszukuje swego ojca – profesora matematyki Petera Hogartha, który zaginął podczas pracy nad tajnym projektem rządu Stanów Zjednoczonych.  Projekt ten dotyczył rozkodowania, przetłumaczenia i zrozumienia transmisji od inteligentnych istot pozaziemskich.

  • REŻYSERIA György Pálfi
  • PRODUKCJA Węgry 2018
  • CZAS TRWANIA 108 minut

REPERTUAR

ZWIASTUN