Scroll down
Dramat

Fukushima, moja miłość

Film Doris Dörrie, cenionej autorki "Nagich" i "Hanami - kwiatu wiśni", który został m.in. wyróżniony nagrodami na Berlinale w 2016 roku. To wzruszająca historia młodej Niemki, która zaprzyjaźnia się ze starszą Japonką podczas podróży do Fukushimy. 

12

OPIS

Fukushima, moja miłość

FABUŁA

Młoda Niemka, Marie, wyjeżdża do Japonii, aby uciec przed problemami. Przyłącza się do organizacji Clowns4Help, która stara się wnieść trochę radości do życia mieszkańców Fukushimy, dotkniętej trzęsieniem ziemi, tsunami i awarią elektrowni jądrowej w 2011 roku.

Marie trafia do schroniska, gdzie mieszkają głównie starsi ludzie. Wkrótce przekonuje się jednak, że nie nadaje się do tej pracy. Już zbiera się do wyjazdu, gdy na jej drodze staje Satomi, jedna z mieszkanek schroniska, która uparła się wrócić do zrujnowanego domu w dawnej „strefie zero”. Marie pomaga jej sprzątać i urządzać się na nowo.

Dwie kobiety nie mogłyby bardziej różnić się od siebie, a jednak w miarę jak stopniowo się poznają, nawiązują więź, która sprawi, że obie w końcu będą musiały stawić czoła duchom z przeszłości.

  • REŻYSERIA Doris Dörrie
  • SCEANRIUSZ Doris Dörrie
  • PRODUKCJA Niemcy, 2016

REPERTUAR