Scroll down
Komediodramat

Frances Ha WITH ENGLISH SUBTITLES

Jedna z najzabawniejszych i najbardziej błyskotliwych opowieści o pokoleniu hipsterów, określana współczesną wersją MANHATTANU Woody’ego Allena. Historia 27-letniej Frances (w tej roli wybitna Grety Gerwig), nakręcona przez Noah Baumbacha to opowieść o poszukiwaniu własnej tożsamości i konieczności dojrzewania, którego perspektywa, choć wydaje się przerażająca, wcale taka być nie musi. 

OPIS

Frances Ha WITH ENGLISH SUBTITLES

FABUŁA

„Urocza” (Nisimazine), “inteligentna” (Movieplayer) „charyzmatyczna” (Cinevue) – Greta Gerwig („Zakochani w Rzymie”) w roli Frances Ha – niespełnionej tancerki, niepoprawnej optymistki, ujmującej neurotyczki. Nominowany do Oscara Noah Baumbach z lekkością twórców francuskiej Nowej Fali wprowadza nas w świat nowojorskich artystów, którzy poszukują swojej drogi.

Frances to kwintesencja radości życia i jednocześnie chodząca sprzeczność. Mieszka w Nowym Yorku, ale nie ma swojego mieszkania, jest tancerką, ale na co dzień nie tańczy, ze swoją najlepszą przyjaciółką Sophie właściwie nie rozmawia. Mierzy wysoko, nawet kiedy rzeczywistość brutalnie weryfikuje jej oczekiwania. Każdego dnia budzi się z nowym pomysłem na przyszłość ispontanicznie rzuca się w nieznane, zaraz po tym, jak kolejne z jej marzeń i snów okazują się niemożliwe do spełnienia.

  • REŻYSERIA NOAH BAUMBACH
  • SCENARIUSZ NOAH BAUMBACH, GRETA GERWIG
  • OBSADA GRETA GERWIG, MICKEY SUMNER
  • PRODUKCJA USA, 2013

REPERTUAR

ZWIASTUN