Scroll down
Czarna komedia

Dzikie historie / KOMEDIE Z AMONDO

Pedro Almodovar przedstawia dziką komedię, w której sześciu na co dzień spokojnym ludziom nagle puszczą nerwy. Większość z nas żyje w stresie i napięciu. Tylko niektórzy wybuchają. Film nominowany był do Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny. 

OPIS FILMU

Dzikie historie / KOMEDIE Z AMONDO

FABUŁA

Wyprodukowana przez Pedro Almodovara czarna komedia z elementami thrillera, w której sześciu na co dzień spokojnym ludziom nagle puszczają nerwy. Większość z nas żyje w stresie i napięciu. Tylko niektórzy wybuchają.

Film odniósł ogromny sukces i jest jednym z najpopularniejszych filmów w historii argentyńskiego kina. Był m.in. nominowany do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny.

Niedoceniany muzyk, biznesmen, panna młoda, znany milioner, kelnerka oraz specjalista od materiałów wybuchowych powiedzą „dość!” i pokażą wszystkim swoje dzikie oblicze. W świecie, w którym liczy się tylko wydajność i sukces, przechytrzą system i będą walczyć o siebie, nawet jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między normalnością a szaleństwem. 

„Dzikie historie” ze ścieżką dźwiękową autorstwa nagrodzonego Oscarem Gustavo Santaolalla („Babel”) są jak „Pulp Fiction” wyreżyserowane przez Almodóvara w szczytowej formie. 

  • REŻYSERIA Damián Szifron
  • PRODUKCJA Argentyna, Hiszpania, 2014
  • GATUNEK CZARNA KOMEDIA
  • CZAS TRWANIA 122 min

REPERTUAR

ZWIASTUN

GALERIA ZDJĘĆ