Scroll down
POKAZY SPECJALNE

Dzień Matki w AMONDO

W sobotę, 26 maja, z okazji Dnia Matki, w kinie AMONDO zobaczyć będzie można aż cztery przedpremiery. Najnowszy film z Charlotte Gainsbourg - "Obietnica poranka", nowy obraz mistrza włoskiego kina Ferzana Özpetka "Neapol spowity tajemnicą", zdobywcę pięciu Cezarów, francuską produkcję "Do zobaczenia w zaświatach" oraz singapurską ucztę dla duszy i ciała "Ramen. Smak wspomnień". 

Bilety na pokazy tego dnia, kosztować będą 15 PLN - zwykły oraz 5 PLN dla Mam. 

12

OPIS FILMÓW

Dzień Matki w AMONDO

SZCZEGÓŁY

Trzy filmy, premiery kinowe, będą miały w wakacje, jeden wejdzie do repertuaru kinowego dopiero zimą tego roku. 

***

"RAMEN. SMAK WSPOMNIEŃ" - prezentowany w sekcji Kino Kulinarne na ostatnim MFF w Berlinie, to nowy film najsłynniejszego singapurskiego reżysera Erica Khoo, autora „Tatsumi”, „12 pięter” i „Bądź ze mną”.

Masato mieszka w Takasaki w Japonii i jest młodym kucharzem specjalizującym się w ramenach. Po nagłej śmierci swojego ojca chłopak znajduje walizkę wypełnioną pamiątkami. Wśród nich jest między innymi czerwony notatnik. Należał on do jego matki, która pochodziła z Singapuru i zmarła, gdy Masato miał zaledwie 10 lat. Przeczucie każe mu udać się w podróż do rodzinnego kraju matki, gdzie ma nadzieję odkryć tajemnicę związku rodziców. Na miejscu chłopak niespodziewanie odnajduje swoją babcię, która jak się okazuje, posiada klucz do tyleż romantycznej, co burzliwej historii miłosnej rodziców chłopaka. Obydwojgu w leczeniu emocjonalnych ran pomagać będzie niezwykła, azjatycka kuchnia.

Seans - sobota, 26 maja, godz.: 14:30

KUP BILET

***

"OBIETNICA PORANKA" to porywająca adaptacja bestsellerowej autobiografii Romaina Gary’ego, który jako jedyny francuski powieściopisarz, dwukrotnie zdobył prestiżową Nagrodę Goncourtów. W rolę Kacewa/Gary’ego wcielił się niezwykle popularny nad Sekwaną Pierre Niney („Frantz”, „Miłość po francusku”), a jego matkę Ninę zagrała niezrównana Charlotte Gainsbourg. Film opowiada o wielkiej, wszechmogącej miłości macierzyńskiej, która buduje wokół dziecka iluzję wspaniałego świata. Dzięki tej niezwykłej i szalonej matce, życie głównego bohatera pełne jest zwrotów akcji, namiętności i tajemnic. A niesamowite przygody, jakich Romain doświadcza, pozwalają mu stać się jednym z czołowych powieściopisarzy XX wieku.

Film nominowany był do 4 Cezarów 2018, w tym dla najlepszej aktorki (Charlotte Gainsbourg), która otrzymała także nominację do Nagród Lumiere.

Seans - sobota, 26 maja, godz.: 16:15

KUP BILET

***

"DO ZOBACZENIA W ZAŚWIATACH" jest poruszającą historią przyjaźni silniejszej niż śmierć, opartej na epickiej powieści Pierre’a Lemaitre'a, który jest również współscenarzystą filmu. Książka została uhonorowana Grand Prix Nagrody Goncourtów, określanej mianem „małego Nobla”, i już w sieprniu wraz z premierą kinową, zostanie ponownie wydana w Polsce.

Listopad 1918. Kilka dni przed zawieszeniem broni Edward Péricourt, obiecujący artysta i syn milionera, ratuje życie skromnego urzędnika Alberta Maillarda. Swój wyczyn przypłaca straszliwym okaleczeniem. Obaj mężczyźni wcześniej nie mieli ze sobą nic wspólnego poza wojną, jednak bezsensowny rozkaz ataku na zawsze splata ich. Jako weterani, Edward i Albert szybko pojmują, że dla powojennej Francji są tylko kłopotem. O wiele cenniejsi okazują się ci, którzy zginęli, a nie ludzkie wraki, którym wojna zabrała wszystko. I kiedy wydaje się, że obaj mężczyźni są już straceni dla świata, przyjaciele wpadają na pomysł, który pozwoli im odwrócić kartę i wyrównać rachunki z ojczyzną.

Film zdobył 5 Cezarów 2018 w tym za najlepszą reżyserię i scenariusz adaptowany.

Seans - sobota, 26 maja, godz.: 18:45

KUP BILET

***

"NEAPOL SPOWITY TAJEMNICĄ" najnowszy film mistrza włoskiego kina Ferzana Özpetka, znanego z takich dzieł jak „Mine vaganti. O miłości i makaronach”, „Okna”, „On, ona i on” czy „Noc w haremie”. Jego nowy obraz to zmysłowy i niepokojący thriller o niekontrolowanym pożądaniu i brutalnej zbrodni.

Podczas okultystycznej neapolitańskiej ceremonii w domu swojej ciotki, lekarka patolożka Adriana zostaje uwiedziona przez przystojnego młodzieńca Andreę. Oboje spędzają upojną noc w mieszkaniu kobiety. Rankiem Andrea prosi Adrianę o ponowne spotkanie popołudniu, jednak nie pojawia się na nim w wyznaczonym miejscu i godzinie. Następnego dnia, ku swojemu przerażeniu, Adriana odkrywa, że zamordowany młody człowiek, którego sekcję zwłok ma przeprowadzić, to nie kto inny jak Andrea. Dodatkowo Adriana dowiaduje się od inspektorów policji, że Andrea posiadał jej nagie zdjęcia. Wkrótce potem patolożka postanawia na własną rękę zbadać okoliczności tajemniczej i brutalnej śmierci Andrei. Wtedy też w mieście pojawia się człowiek, który wygląda dokładnie tak jak jej zmarły przyjaciel...

Seans - sobota. 26 maja, godz.: 21:00

KUP BILET

REPERTUAR

  • Sobota

GALERIA ZDJĘĆ