Scroll down
Dramat

DZIEDZICZKI – KINO W DOMU

Zdobywca ponad dwudziestu nagród na światowych festiwalach, w tym aż dwóch Srebrnych Niedźwiedzi na MFF w Berlinie, to refleksyjne kino o uniwersalnej potrzebie wolności i samospełnienia. Film był paragwajskim kandydatem do OSCARÓW 2019 w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny.

KINO W DOMU

DZIEDZICZKI – KINO W DOMU

FABUŁA

Akcja filmu rozgrywa się w stolicy Paragwaju, Asunción. Chela i Chiquita są potomkiniami bogatych rodów, mieszkającymi w okazałej posiadłości od ponad 30 lat. Jednak ostatnio sytuacja finansowa dziedziczek zaczyna się pogarszać i kobiety są zmuszone wyprzedawać fortunę.

Kiedy narastające długi doprowadzają do aresztowania Chiquity pod zarzutem oszustwa, Chela musi zmierzyć się z nową rzeczywistością. Wsiadając po raz pierwszy od lat za kółko, zaczyna świadczyć lokalne usługi taksówkarskie grupie starszych zamożnych kobiet. Jedną z pasażerek Cheli jest spontaniczna, pełna życiowego optymizmu i znacznie młodsza Angy. Pod jej pływem zamknięta w sobie bohaterka stopniowo zrzuca skorupę i rozpoczyna osobistą, intymną rewolucję.

  • REŻYSERIA Marcelo Martinessi
  • SCENARIUSZ Marcelo Martinessi
  • PRODUKCJA Paragwaj, 2018

REPERTUAR

ZASADY OGLĄDANIA FILMU ONLINE

ZWIASTUN

GALERIA ZDJĘĆ