Scroll down

Weekend z komediami w AMONDO

Nowości

Weekend z komediami w AMONDO

Komedie z AMONDO
weekend komediowy 15-16 sierpnia

Najlepsze, najśmieszniejsze, przekomiczne, zabawne, czarne, romantyczne… W ten weekend kino AMONDO zaprasza wszystkich, którzy lubią śmiać się na filmach. W repertuarze aż 10 komedii, przebojów kin, które rozbawią do łez, poprawią humor, ale też rozczulą. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Wśród propozycji znajdą się m.in. głośny „Paterson” z Adamem Driverem w roli głównej, kontynuacja jednej z najbardziej kasowych francuskich komedii ostatnich lat „I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże” oraz czarna komedia z plejadą gwiazd „Party”.

Bilet na każdy seans kosztuje 15 PLN.

Pokazy w ramach „Komedie z Amondo” odbędą się w sobotę 15 sierpnia oraz w niedzielę 16 sierpnia.

W sobotnim w repertuarze znalazło się sześć filmów. O godzinie 17:00 pokazany zostanie komediodramat „Mężczyzna imieniem Ove”. Obsypana nagrodami na światowych festiwalach, w tym uhonorowana statuetką dla najlepszej europejskiej komedii 2016 roku oraz nominowana do OSCARA 2017 w dwóch kategoriach, adaptacja bestsellerowej powieści Fredrika Backmana.

O 17:10 rozpocznie się seans włoskiej komedii kryminalnej „Ostatnie prosecco hrabiego Ancillotto”, adaptacji bestsellerowej powieści kryminalnej Fulvio Ervasa, z gwiazdą filmu „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” Giuseppe Battistonem. I choć może to się wydawać nieprawdopodobne, historię pokazaną w filmie zainspirowały prawdziwe wydarzenia.

Tego dnia na widzów czekają również seanse dwóch czarnych komedii. O 19:10 rozpocznie się pokaz jednego z najbardziej kasowych filmów w historii argentyńskiej kinematografii „Dzikie historie„. Ta wyprodukowana przez Pedro Almodovara czarna komedia z elementami thrillera, opowiada historię sześciu na co dzień spokojnych ludzi, którym nagle puszczają nerwy. Film był m.in. nominowany do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. O godzinie 21:30 fani czarnych komedii będą mogli zobaczyć znakomitą farsę z życia wyższych sfer w gwiazdorskiej obsadzie (Kristin Scott Thomas, Patricia Clarkson, Timothy Spall, Cillian Murphy) – „Party„.

W niedzielę na widzów czekają cztery filmy, wśród propozycji same przeboje kinowe. O 15:50 pokazany zostanie włoski przebój „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie„. Film doczekał się aż 18 wersji i został wpisany do księgi rekordów Guinnessa, jako film z największą liczbą remake’ów. Jedną z głównych ról w filmie gra, uwielbiana zarówno w Polsce jak i we Włoszech, Kasia Smutniak.

Paterson” to kolejna weekendowa propozycja, tym razem dla fanów slow cinema i Jima Jarmuscha. Twórca „Broken Flowers” stworzył pełną humoru opowieść o tym, że życie jest poezją i każdy może odnaleźć szczęście na swój sposób.

Na koniec weekendu „Komedie z Amondo”, odbędzie się seans dla wszystkich, którzy kochają francuskie kino i poczucie humoru spod wieży Eiffla. Zwariowana komedia „I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże” to kontynuacja hitu „Za jakie grzechy, dobry Boże?”, w której szalona rodzina Verneuil powraca z impetem żeby znów rozbawić widzów do łez.

Więcej szczegółów na temat filmów oraz pełny repertuar weekendu „Komedie z Amondo” można znaleźć na stronie kina.

Bilety na poszczególne seanse można kupić na: