Scroll down

KINO AMONDO na platformie największego wirtualnego kina na świecie

Nowości

KINO AMONDO na platformie największego wirtualnego kina na świecie

W czwartek 21 maja, rusza największa na świecie platforma wirtualnego kina studyjnego MOJEeKINO.PL. Jednym z kin, które będzie miało tam swoją wirtualną salę będzie AMONDO. Wystarczy wejść na stronę MOJEeKINO.PL, spośród listy kin znajdujących się na platformie wybrać swoje ulubione kino i cieszyć się jego unikatowym programem.

MOJEeKINO.PL to największe na świecie wirtualne kino, w ramach którego swoje repertuary będzie prezentować 47. kin arthouse’owych od Bochni po Darłowo i od Sokołowa Podlaskiego do Gorzowa Wielkopolskiego. MOJEeKINO.PL będzie jedną wspólną platformą łączącą wirtualnie kina z całej Polski, która w dobie zastoju umożliwi im zachowanie tej niepowtarzalnej więzi, jaką tworzą z widzami w swoich tradycyjnych przestrzeniach, ale także możliwością zarobku.

Projekt jest innowacyjny na skalę światową. Różni się od istniejących VOD z tysiącem filmów do wyboru swoim unikatowym repertuarem, dotarciem do widza a także sposobem podejścia do promocji filmu. Platforma promować ma sztukę filmową w różnych jej aspektach oraz umożliwiać poszczególnym kinom realizowanie swojego kuratorskiego programu. Przestrzeń platformy będzie zatem dla widza arthousowego nadal drogowskazem do oglądania filmów studyjnych, których często brakuje na popularnych platformach streamingowych.

ZASADY DZIAŁANIA:

Za pośrednictwem MOJEeKINO.PL kina będą realizowały swój autorski program wykorzystując kontent dostępny na platformie, ale także przygotowując swoje wydarzenia. Na platformę widz będzie mógł wejść z poziomu strony MOJEeKINO.PL, ale także z poziomu strony swojego ulubionego kina – link do wirtualnego kina AMONDO znajduje się TUTAJ.

Każde kino przygotuje swój indywidualny program skrojony na potrzeby jego widzów. Podobnie jak w kinie tradycyjnym repertuar będzie cyklicznie zmieniany, ale także wzbogacany o wydarzenia dodatkowe – spotkania z twórcami, warsztaty, pokazy edukacyjne, a nawet festiwale filmowe. Platforma przystosowana będzie dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu – część filmów wyświetlanych będzie z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących.

W dłuższej perspektywie realizacji wirtualnego kina upatrujemy także szansę na przedłużenie możliwości obejrzenia filmu po powrocie do tradycyjnego grania. Obecnie w związku z dużą liczbą cotygodniowych premier film standardowo żyje na naszych ekranach ok 2-3 tygodni. Dlatego wychodząc naprzeciw potrzebom widzów i rynku, proponujemy stworzenie niejako „dodatkowego okna” pomiędzy kinem a tradycyjnym VOD.

Bazując na doświadczeniu kolegów z krajów europejskich korzystających już z podobnej platformy współpracującej ściśle z kinami, jesteśmy przekonane, że rozwój wirtualnego kina nie wpłynie na spadek frekwencji w kinach tradycyjnych, a wręcz przeciwnie – stanie się dodatkowym polem promocyjnym granych tytułów, którym czasem trudniej przebić się do najbardziej gorących newsów.

Operatorem wirtualnego kina jest Stowarzyszenie Kin Studyjnych.

Czekamy na Was w wirtualnej sali AMONDO na MOJEeKINO.PL!

LINK DO WIRTUALNEJ SALI AMONDO