Scroll down

HISZPAŃSKI TANDEM JĘZYKOWY – Berlin, Barcelona

Nowości

HISZPAŃSKI TANDEM JĘZYKOWY – Berlin, Barcelona

06.12 zapraszamy Was, razem z Projekt Walizka, na kolejne spotkanie w ramach naszego projektu „Tandem Językowy”. Tym razem spotkamy się z filmem „Berlin, Barcelona” oraz z językiem hiszpańskim. Film jest przejmująco szczerą opowieścią o współczesnych 30-latkach i przyjaźni, wystawionej na próbę.

Po filmie porozmawiamy po hiszpańsku, przy herbacie oraz o wszystkim na co przyjdzie nam ochota.

Zapraszamy osoby ze znajomością języka na każdym poziomie, filmy będą pokazywane z polskimi napisami, a rozmowa dostosowana do poziomu grupy.

W ramach projektu chcemy zachęcić Was do ROZMAWIANIA; nie tylko o filmach. Namawiamy Was do mówienia w języku, którego się uczycie. Chcemy zachęcać do spotkań z ludźmi mieszkającymi blisko nas, niezależnie od ich narodowości i języka, w którym mówią. Poziom rozmowy, jak zawsze, dopasujemy do poziomu grupy.

OPIS FILMU

Nagrodzony Złotą Biznagą na MFF w Maladze, nowy film jednej z najciekawszych hiszpańskich reżyserek młodego pokolenia, Eleny Trapé. W filmie występują najpopularniejsze w Hiszpanii gwiazdy ekranu: Alexandra Jiménez („La zona”, „Jak być normalną”), Miki Esparbé („Jednooki król”, „Jak być normalną”) czy Bruno Sevilla („Trudno powiedzieć: żegnaj”, „Prawdziwa historia rodu Borgiów”).

„Berlin, Barcelona” to dramat obyczajowy koncentrujący się wokół paczki bliskich przyjaciół. Comas, Olivia, Eloy oraz Guille znają się od liceum, zawsze trzymali się razem. Jednak kiedy jedno z nich przeprowadza się z Barcelony do Berlina, nie mają już okazji do tak częstych spotkań. Z okazji 35. urodzin Comasa, przyjaciele udają się do Berlina, aby złożyć mu niespodziewaną wizytę. Powitanie ze strony dawno niewidzianego przyjaciela nie jest jednak takie, jakiego się wszyscy spodziewali. W trakcie weekendu, nierozerwalna zdawałoby się więź łącząca przyjaciół, zostaje wystawiona na ciężką próbę. A oni odkrywają, że czas i odległość mogą wszystko zmienić…