Scroll down

Druga edycja Warsaw Surf Film Festival już w listopadzie

Nowości

Druga edycja Warsaw Surf Film Festival już w listopadzie

W listopadzie do Warszawy znów nadciągną fale! W dniach 14-17 listopada m.in. w kinie AMONDO odbędzie się druga edycja festiwalu Warsaw Surf Film Festival. WSSF to festiwal niezależnych filmów surfingowych, ale też miejsce spotkań ludzi, którym surfing i związany z nim styl życia jest bliski. Na widzów czekają wielokrotnie nagradzane surferskie dokumenty, filmy fabularne i krótkie metraże.

Prezentowane obrazy pokazują surfing w rożnych jego odsłonach: na Bałtyku, na Hawajach, na kole podbiegunowym, prezentują postaci zwykłych miłośników surfingu i surferskie gwiazdy, które wygrywają międzynarodowe zawody, lub pływają na największych falach świata. Niekwestionowaną zaletą filmów, która sprawia, że zainteresują one też osoby (jeszcze) nie surfujące jest to, że oprócz surfingu prezentują też walory podróżnicze: widzimy jak wygląda życie w tak odległych miejscach świata jak np. Sierra Leone, Senegal, Kamczatka, czy Sachalin.

Podczas tegorocznej edycji odbędzie się polska premiera filmu MOMENTUM GENERATION, który niedawno otrzymał nagrodę Emmy. Film opowiada o wspólnej drodze na szczyt najsłynniejszych surfowych gwiazd jak Kelly Slater, Rob Machado, czy Shane Dorian, oraz o rywalizacji, która z czasem pojawiła się między nimi, kiedy zaczęli wygrywać  kolejne zawody i zdobywać tytuły mistrzowskie.

Wielkim wydarzeniem będzie polska premiera MOMENTUM GENERATION. Film opowiada o generacji surferów, którzy zmienili surfing z alternatywnego stylu życia i sportu dla wybranych w dyscyplinę, która dołączy do grona sportów olimpijskich na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020 w Tokio” – mówi Ales Kosina, dyrektor programowy Warsaw Surf Film Festival. – „W tym roku na festiwalu można też obejrzeć wiele filmów poświęconych surfowaniu w Afryce. Ten sport nie jest tam tak rozwinięty, jak w innych miejscach i ten aspekt przyciąga surferów, którzy jednocześnie działają jako ekipa filmowa”– dodaje Kosina.

Nie zabraknie też polskich produkcji, MAGIC BAYoraz WELCOME TO HELopowiadającego o prekursorach surfingu w Polsce i pokazującego codzienne funkcjonowanie mieszkańców najsłynniejszych w kraju kempingów w Chałupach – surferów, instruktorów, czy zwykłych urlopowiczów.

Ale Warsaw Surf Film Festival to nie tylko filmy. Festiwal to także wydarzenia specjalne, wystawy i spotkania z twórcami.

Szczegółowy program ogłosimy już wkrótce!