Scroll down

CHIŃSKI TANDEM JĘZYKOWY z filmem „Jezioro Dzikich Gęsi”

Nowości

CHIŃSKI TANDEM JĘZYKOWY z filmem „Jezioro Dzikich Gęsi”

W piątek 21 lutego o godzinie 19:00 zapraszamy Was, razem z Projekt Walizka, na kolejne spotkanie w ramach naszego projektu „Tandem Językowy”. Tym razem spotkamy się ze stylowym kryminałem neo-noir „Jezioro Dzikich Gęsi” oraz z językiem mandaryńskim. To najnowszy film Diao Yinana, jednego z najważniejszych chińskich twórców, laureata berlińskiego Złotego Niedźwiedzia za „Czarny węgiel, kruchy lód”. 

Będzie to pokaz przedpremierowy. Film w polskich kinach będzie można oglądać od 13 marca. 

Po filmie porozmawiamy po mandaryńsku o filmie ale także o wszystkim na co przyjdzie Wam ochota. Rozmowę poprowadzi rodowita Chinka od lat mieszkająca w Polsce.

Zapraszamy osoby ze znajomością języka na każdym poziomie, film będzie pokazywany z polskimi napisami, a rozmowa dostosowana do poziomu grupy.

W ramach projektu chcemy zachęcić Was do ROZMAWIANIA, nie tylko o filmach. Namawiamy do mówienia w języku, którego się uczycie. Chcemy zachęcać do spotkań z ludźmi mieszkającymi blisko nas, niezależnie od ich narodowości i języka, w którym mówią. Poziom rozmowy, jak zawsze, dopasujemy do poziomu grupy.

OPIS FILMU

Główny bohater filmu, gangster Zhou, wpada w poważne tarapaty. Po tym, jak omyłkowo zastrzelił policjanta, sam staje się ruchomym celem. Jedyną szansą dla mężczyzny jest ucieczka.

Pomocy Zhou szuka u miejscowej prostytutki. To właśnie kobieta ma być jego łącznikiem ze światem. Zwłaszcza że nikomu oprócz niej nie może zaufać. W pogoń za bohaterem rusza bowiem nie tylko żądna zemsty policyjna jednostka specjalna, ale i skuszeni potencjalnym zarobkiem łowcy nagród, a w tle pojawia się również była żona mężczyzny.

W wielopoziomowym, pełnym retrospekcji kryminale Diao Yinana nic nie jest takie, jakie wydaje się na pierwszy rzut oka. Reżyser skutecznie myli tropy, co rusz umiejętnie pogrywając z uwagą widza. „Jezioro Dzikich Gęsi”, podobnie jak poprzedni film chińskiego reżysera „Czarny węgiel, kruchy lód”, to stylowe kino neo-noir, w warstwie wizualnej mocno zainspirowane niemieckim ekspresjonizmem.

ZOBACZ ZWIASTUN

KUP BILET