„Błąd systemu” – FEMINISTYCZNY KLUB FILMOWY, 16 grudnia
Feministyczny Klub Filmowy zaprasza 16 grudnia na przedpremierowy pokaz filmu Nory Fingscheidt „Błąd systemu”, który podbija serca widzów i krytyków na festiwalach całego świata. Film zdobył m.in. Srebrnego Niedźwiedzia na festiwalu w Berlinie, jest także niemieckim kandydatem do OSCARA.
Zapraszamy w poniedziałek, 16 grudnia o 19:00. Po filmie odbędzie się dyskusja.
Bohaterką filmu jest Beni – 9 letnia dziewczynka wychowująca się w placówkach opiekuńczych i rodzinach zastępczych. Jest pełna złości i agresji, z którą nie potrafią poradzić sobie tymczasowi opiekunowie. Dzieci takie jak Beni nazywane są „łamaczami systemu” (oryginalny tytuł filmu to „System crasher”), który, jak pokazuje reżyserka, kompletnie nie ma pomysłu na to, jak im pomóc.
Niewiele wiemy o wczesnym dzieciństwie Beni, poza tym, że została oddana przez matkę do domu opieki. Dziewczynka pragnie miłości i bliskości, a jej zachowanie wydaje się być krzykiem rozpaczy, efektem traumy odrzucenia. Przez zbudowany z agresji pancerz spróbuje przebić się Mischa – młody pracownik placówki, w której przebywa dziewczynka.
„Błąd systemu” to pełnometrażowy debiut Nory Fingscheidt. Podczas Berlinale 2019 film otrzymał nagrodę im. Alfred Bauera, która trafia do dzieł „otwierający nowe horyzonty sztuki filmowej oraz wykazujących się wyjątkową innowacyjnością i oryginalnością.”
——————————-
Jak działa nasz klub?
1. Oglądamy filmy reżyserowane przez kobiety, a potem o nich dyskutujemy.
2. Spotykamy się raz w miesiącu – zazwyczaj w drugi poniedziałek miesiąca.
3. Nasze projekcje i spotkania są możliwe dzięki Fundacji Amondo, która udostępnia nam swoją przestrzeń. Cena biletu na seans to 10 zł. Jeśli nie macie pieniędzy na bilet, piszcie na feministycznyklubfilmowy@gmail.com Nie chciałybyśmy, żeby któraś z nas nie mogła uczestniczyć w spotkaniu ze względu na brak środków!
4. Ze względu na wielkość sali liczba uczestniczek jednego spotkania jest ograniczona do 30.
5. FKF jest klubem otwartym dla kobiet i dla sojuszników. Wspólnie dbamy o to, żeby nasze spotkania stanowiły bezpieczną przestrzeń do rozmów nie tylko o kinie, ale i o kobiecych doświadczeniach.