Scroll down

11 listopada – ZOBACZ TO JESZCZE RAZ

Nowości

11 listopada – ZOBACZ TO JESZCZE RAZ

11 listopada w AMONDO będzie można zobaczyć filmy, które w ostatnich latach cieszyły się wśród widzów bardzo dużą popularnością. Pokażemy Wam aż trzy przeboje kin studyjnych: węgierską „Duszę i ciało”, włoski komediodramat „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” oraz szwedzkiego „Mężczyznę imieniem Ove”.

OPISY FILMÓW

15:00 – „DOBRZE SIĘ KŁAMIE W MIŁYM TOWARZYSTWIE”

Siedmioro długoletnich przyjaciół spotyka się na kolacji. Dla urozmaicenia wieczoru rozpoczynają zabawę polegającą na dzieleniu się między sobą treścią każdego SMS-a, e-maila lub rozmowy telefonicznej, jakie otrzymują w trakcie spotkania. Kiedy tym samym wiele tajemnic zaczyna wypływać na światło dzienne, niewinna gra rodzi konflikty, które niełatwo będzie zażegnać…

BILET NA SEANS: KUP BILET

***

16:50 – „MĘŻCZYZNA IMIENIEM OVE”

Nominowany w dwóch kategoriach do OSCARÓW 2017 szwedzki komediodramat. Film zebrał wiele wyróżnień i entuzjastycznych recenzji na całym świecie. Krytycy najczęściej porównują dzieło Hannesa Holma z „Gran Torino” Clinta Eastwooda, ale także z „Forrestem Gumpem”, „Schmidtem” czy „Lepiej być nie może”. Film został m.in. nagrodzony statuetką dla najlepszej europejskiej komedii. 

Spokojne szwedzkie miasteczko. Owdowiały Ove dobiega sześćdziesiątki. Po śmierci ukochanej żony życie straciło dla niego sens. Z dnia na dzień bohater coraz mocniej pogrąża się w depresji i myślach samobójczych. Pewnego dnia do domu po drugiej stronie ulicy wprowadza się małżeństwo z dwojgiem dzieci. Pierwsze spotkanie Ove z nowymi sąsiadami nie zwiastuje niczego dobrego – ciężarna Parvaneh taranuje samochodem skrzynkę na listy należącą do zgorzkniałego samotnika. Wkrótce jednak, nieoczekiwanie dla siebie samego, Ove zyska nową przyjaciółkę…

BILET NA SEANS: KUP BILET

***

19:05 – „DUSZA I CIAŁO”

Pokazywany na wielu światowych festiwalach obraz, obsypany został wieloma nagrodami, w tym Złotym Niedźwiedziem na 67. MFF w Berlinie czy Złotą Żabą na Camerimage. Był również nominowany do OSCARA 2018 w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. „Dusza i ciało” to bardzo oryginalna historia miłosna, która urzeka subtelnością, humorem i niezwykłym podejściem do tematu alienacji.

Mária (Alexandra Borbély) zaczyna pracę jako kontroler jakości w rzeźni w Budapeszcie. Jest młodą dziewczyną, obdarzoną genialną pamięcią, skrytą i bardzo zamkniętą w sobie. Z rosnącą fascynacją obserwuje ją Endre (Morcsányi Géza), dyrektor finansowy firmy. Dwoje bohaterów łączy uczucie, którego nie potrafią wyrazić w świecie rzeczywistym. Uda im się to dopiero w snach, gdzie spotkają się pod postaciami łani i jelenia.

BILET NA SEANS: KUP BILET